wietrzne radio 1080am
gość:12651091  
wtorek 27 stycznia  - imieniny: Jana, Przybyslawa, Jerzego i Angeliki.  WIETRZNE RADIO ZYCZY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!    
   

Naukowcy ostrzegają
 
1. Anna Wyszkoni - Prywatna Madonna

2. Edyta Górniak - Glow On

3. Bracia - Niepisane (NOWOŚĆ)

4. Mela Koteluk - Żurawie origami

5. Czerwone Gitary - Czerwona gitara

wiecej...
ankieta
Którą z dyscyplin sportowych najbardziej lubisz?
futbol amerykański
hokej na lodzie
piłka koszykowa
piłka ręczna
piłka nożna
piłka siatkowa
żużel
inna
wpisz powyzsze cyfry:


     
swiat
Nie ma niemieckiej tożsamości bez Auschwitz
Prezydent Niemiec ostrzega przed wypieraniem pamięci o zbrodniach nazistowskich. Podczas uroczystości w Bundestagu, na której uczczono ofiary narodowego socjalizmu, Joachim Gauck powiedział, że niemiecka tożsamość nie istnieje bez Auschwitz. Przemawiając w Bundestagu Joachim Gauck przypominał, że po wojnie Niemcy zarówno w NRD, jak i na zachodzie, długo nie chcieli zmierzyć się ze swoją przeszłością. "W latach powojennego cudu gospodarczego na zachodzie zbyt wiele osób patrzyło do przodu, a za mało wstecz.  (więcej)

Papież wzywa do walki z obojętnością
Do walki z globalizacją obojętności wzywa chrześcijan papież Franciszek. W ogłoszonym dziś w Watykanie orędziu na tegoroczny Wielki Post próbuje on odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, aby nie dać się wciągnąć w spiralę przerażenia i bezsilności, jaką wywołuje przesyt wstrząsających wiadomości o ludzkim cierpieniu. Papież zauważa, że kiedy my mamy się dobrze i żyje nam się wygodnie, zapominamy o innych, nie obchodzą nas ich problemy, ich cierpienia i krzywdy, jakich zaznają.  (więcej)

Rosja: S&P działa na polecenie Waszyngtonu
Rosja zarzuciła amerykańskiej agencji ratingowej, że ogłoszone przez nią decyzje są motywowane politycznie. Wczoraj agencja Standard&Poor's obniżyła rating kredytowy Rosji poniżej poziomu inwestycyjnego. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że ta decyzja ma charakter polityczny i dlatego jest mało prawdopodobne, by poważne firmy mogły brać ją pod uwagę. Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Rosji Wasilij Niebienza powiedział, że amerykańska agencja ogłosiła ją na bezpośrednie polecenie władz w Waszyngtonie.  (więcej)

Lotnisko w Dubaju pierwsze na świecie
Dubaj wyprzedza Londyn - pod względem ruchu lotniczego. Międzynarodowe lotnisko w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich odwiedziło w ubiegłym roku 70,5 miliona pasażerów. W porównaniu z 2013 rokiem liczba lecących do i wylatujących z Dubaju wzrosła o 6,1 procent. Dzięki temu emirackie lotnisko wyprzedziło Heathrow, które odwiedziło o 2 miliony pasażerów mniej, choć i tak więcej niż przed rokiem - o 1,2 procent. Londyński port przez 35 lat był niekwestionowanym liderem tego rankingu. (więcej)

polska
Tu runęłą nasza cywilizacja
Prezydent Bronisław Komorowski spotka się z wieczorem z prezydentami Francji i Ukrainy. Informację taką potwierdziła kancelaria polskiego prezydenta. Stanie się to w Krakowie, wkrótce po zakończeniu uroczystości w byłym obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. W obchodach uczestniczy 49 delegacji, w tym prezydenci, premierzy i koronowane głowy. Po zakończeniu ceremonii Bronisław Komorowski pojedzie do Krakowa i tam spotka się najpierw z francuskim prezydentem Francois Hollandem a potem z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko. (więcej)

Spielberg na obchodach w Auschwitz
Około 300 byłych więźniów i 49 zagranicznych delegacji weźmie udział w uroczystościach w byłym nazistowskim obozie Auschwitz-Birkenau. Dokładnie 70 lat temu żołnierze Armii Czerwonej weszli do obozu i wyzwolili go z rąk hitlerowskiej armii. Wśród uczestników dzisiejszych uroczystości będą też goście specjalni, tacy jak amerykański reżyser Steven Spielberg. Spielberg nie po raz pierwszy odwiedza były nazistowski obóz. W 1993 roku był w Polsce, gdy kręcił obsypany Oskarami film „Lista Schindlera“.  (więcej)

Złoty będzie się umacniał
Drukowanie euro będzie wpływało na umocnienie złotego i niższy kurs franka szwajcarskiego - uważa ekonomista Jarosław Janecki. Wczoraj szwajcarska waluta straciła na wartości, a dziś przed południem frank staniał chwilowo do 4 złotych i 6 groszy, choć potem jego kurs ponownie wzrósł. Główny ekonomista banku Societe Generale Jarosław Janecki wyjaśnia, że zmiany na rynku walutowym wynikają z decyzji Europejskiego Banku Centralnego o drukowaniu euro. To oznacza, że inwestorzy będą mieli więcej pieniędzy:, za które będą kupować między innymi waluty krajów rozwijających się, jak Polska.  (więcej)

Polacy nie czytają książek
Dwie piąte Polaków (40%) nie przeczytało w ubiegłym roku ani jednej książki - wynika z sondażu CBOS "Aktywności i doświadczenia Polaków w 2014 roku". Co ósmy respondent (12%) twierdzi, że w minionym roku przeczytał dla przyjemności jedną książkę, co czwarty (27%) kilka, a co piąty (21%) wiele. Z internetu w celach niezwiązanych z pracą zawodową korzystało w minionym roku dwie trzecie dorosłych Polaków (67%), przy czym zdecydowana większość z nich (60% ogółu) czyniła to regularnie.  (więcej)

chicago
Uwaga! Zbliżają się wybory 24 lutego
We wtorek (27 stycznia) upływa termin rejestracji do wyborów drogą internetową lub pocztową. Aplikacje można składać także w siedzibie Komisji Wyborczej Chicago, która czynna będzie we wtorek od godziny 9 rano do północy. Przypomnijmy adres: 69 W. Washington St. Wyborcy, którzy byli zarejestrowani wcześniej, a nie zmienili adresu zamieszaknia nie muszą ponownie się rejestrować. Formularz do rejestracji drogą pocztową dostępny jest na stronie internetowej chicagoelections.com i będzie ważny, z datą stempla pocztowego 27 stycznia (lub wcześniejszą).  (więcej)

Bob Fioretti krytykuje Rahma Emanuela
Kandydat na burmistrza Chicago, radny Bob Fioretti skrytykował Rahma Emanuela za to, że nie zdecydował się na skierowanie oskarżenia przeciwko osobie, podejrzanej o napad na jego 17-letniego syna. „Burmistrz Rahm Emanuel pokazuje swoją słabość w sytuacji, kiedy poszkodowany jest członek jego rodziny „ – stwierdził Fioretti . Radny uważa, że Emanuel nie będzie w stanie uparać się z narastającą w naszym mieście przestępczością. „Kiedy ktoś zostanie zamordowany to co? Rahm Emanuel powie , że nic się nie stało i przejdzie nad tym faktem do porządku dziennego” – pytał zbulwersowany Bob Fioretti.  (więcej)

Rauner analizuje dekrety byłego gubernatora
Były gubernator Illinois, Pat Quinn wbrew zapowiedziom nie zezwolił na wydania licencji placówkom, gdzie mogłaby być hodowana marihuana do celów medycznych. A miał do tego wszelkie konieczne rekomendacje i niezbędne dokumenty – ujawniła w poniedziałek administracja nowego gubernatora, Bruca Raunera. Zgodnie z raportem analitycy przychylili się do wydania pozwolenia 18 biznesom, które spełniały wszystkie warunki do hodowania marihuany i 56 pośrednikom, którzy mogli ją rozprowadzać. Demokrata, Pat Quinn pozostawił jednak ten problem Raunerowi.  (więcej)

Coraz więcej dziur na ulicach w Chicago
Zima – choć nie tak sroga jak miniona- już spowodowała, że na chicagowskich drogach pojawiło się więcej ...dziur. Komisarz miejskiego Departamentu Transportu, Rebekah Scheinfeld przyznała, że nawierzchnia została osłabiona podczas sezonu zimowego 2013/2014, a kolejne opady śniegu i mróz nie pomagają. W najbliższym czasie, przy sprzyjającej pogodzie rozpocznie się remont 60 mil chicagowskich dróg – potwierdziły władze miasta.  (więcej)

sport
MŚ: Polska pokonała Szwecję!
Polscy piłkarze ręczni awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata, które odbywają się w Katarze. W meczu 1/8 finału w Dausze "Biało-czerwoni" pokonali Szwecję 24:20. Najwięcej bramek dla Polski zdobyli bracia Michał i Bartosz Jureccy - po pięć. Znakomicie w polskiej bramce spisywał się Sławomir Szmal. W spotkaniu, którego stawką będzie półfinał mistrzostw świata Polacy zagrają z Chorwatami. "W szatni gotowało się od emocji" – powiedział rozgrywający Michał Jurecki. (więcej)

A. Radwańska przegrała z V. Williams
Agnieszki Radwańskiej (fot.) po raz pierwszy od 2011 roku zabraknie w ćwierćfinale Australian Open. W czwartej rundzie rozstawiona z szóstką Polka przegrała 3:6, 6:2, 1:6 z przeżywającą drugą młodość Venus Williams, która momentami grała jak siostra. "Australian Open kończy się dla mnie gorzej niż w tamtym roku, ale nie mogę powiedzieć, że grałam źle" - stwierdziła Agnieszka Radwańska. "W sumie gra była równa, ale gemy szły w jedną stronę. Ciężko powiedzieć, że brakowało jednego uderzenia.  (więcej)

Koniec sezonu dla Kobe Bryanta
Najgorsza z możliwych wiadomości dla fanów Los Angeles Lakers stała się faktem - Kobe Bryant w tym sezonie już nie zagra. Gwiazdor NBA musi się poddać operacji prawego barku. Informację podał na Twitterze dobrze poinformowany dziennikarz Yahoo Sports Adrian Wojnarowski, który powołał się na przedstawicieli klubu z Los Angeles. Nie jest to jednak wielkie zaskoczenie. O takim rozwoju wypadków pisano już od kilku dni i był to bardzo prawdopodobny scenariusz. Kibice liczyli jednak, że obejdzie się bez operacji.  (więcej)

Perquis podpisał kontrakt z Toronto FC
Wyjaśniła się przyszłość Damiena Perquisa. Środkowy obrońca w poniedziałek został zaprezentowany przez Toronto FC. Kanadyjska drużyna występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej z Ameryce - Major League Soccer. Już kilka miesięcy wcześniej Polak dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Zawodnik jest obecnie kontuzjowany - pauzuje z powodu przeciążenia mięśnia. Nie jest to jednak uraz, który uniemożliwiałby mu szukanie nowego klubu. Największe zainteresowanie jego usługami wyrażało kanadyjskie Toronto FC.  (więcej)

 

posluchaj
power play
facebook
kadr dnia
 OGÓREK NA PREZYDENTA
  powieksz
hit na lato
 CZERWONA GITARA
  powieksz

Doma
Progress for Poland
Studio41
Program
PACT
Anna Makeup Artist
Express
Victor Studio
Polonia
Computer Services
fotogalerie
 
designed by Magdalena Migasiuk .......................... developed by 4Webpage.com
Pytania i sugestie prosze przesylac na adres: webmaster@wietrzneradio.com

.......................... all rights reserved to wietrzne radio © 2008 ..........................
zalecana przegladarka: Internet Explorer 6 lub lepsza

 

dodaj do ulubionych