wietrzne radio 1080am
gość:11508539  
piątek 25 lipca  - imieniny: Elwiry, Jakuba, Krzysztofa i Walentyny.  WIETRZNE RADIO ZYCZY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!    
   

Lato... Lato...
 
1. De Mono - Nigdy tak jak dziś

2. Formacja Nieżywych Schabuff & Anna Dereszowska - Między słowami

3. Janusz Panasewicz - Nie zamykaj okien

4. Sztywny Pal Azji - Na moim strychu

5. Sumptuastic - Pustkowia

wiecej...
ankieta
W Chicago częściej słuchasz radia na falach
AM
FM
wpisz powyzsze cyfry:


     
swiat
Gaza: nie widać szans na pokój
W najbliższych dniach nie należy spodziewać się zawieszenia broni w Gazie - tak mówi izraelski minister nauki Jakov Peri. Wcześniej inni przedstawiciele izraelskiego rządu sugerowali, że na razie nie ma szans na zakończenie wojny w Strefie Gazy. Palestyńskie frakcje doszły co prawda do porozumienia między sobą, ale przedstawiają warunki, których Izrael na pewno nie zaakceptuje. Przedstawiciele palestyńskiego Hamasu oraz Fatahu po ostatniej rundzie rozmów w Kairze oświadczyli, że zrobili krok w kierunku porozumienia.  (więcej)

Amerykańskie linie mogą latać do Izraela
Amerykańskie linie lotnicze wznawiają loty doTel Awiwu. Zakaz, wprowadzony ze względów bezpieczeństwa, obowiązywał przez dwa dni. Wprowadzono go po tym, jak w pobliżu lotniska Ben-Guriona pod Tel Awiwem spadła rakieta. Wcześniej atakami rakietowymi na to lotnisko grozili bojownicy Hamasu. Dlatego przedwczoraj Federalna Administracja Lotnictwa USA zdecydowała, że embargo będzie trwało 24 godziny. Potem przedłużono je o kolejną dobę. Loty do Tel Awiwu odwołali też europejscy przewoźnicy: Lufthansa i KLM.  (więcej)

Przyczyny katastrofy samolotu na Tajwanie
Zła pogoda - to najbardziej prawdopodobna przyczyna katastrofy samolotu na Tajwanie. Na miejscu zdarzenia prowadzone jest śledztwo. Dziś liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 48. 10 osób jest hospitalizowanych. Służący do przewozów regionalnych samolot ATR-72 linii TransAsia, z 58 osobami na pokładzie, leciał na wyspę Penghu. Ze względu na silne opady deszczu i wiatr, które w ten rejon przyniósł ze sobą wczoraj tajfun Matmo, pilotom nie udało się wylądować za pierwszym razem. Przy drugiej próbie doszło do tragedii.  (więcej)

Dotkliwe susze w Kalifornii
Kalifornia od wielu miesięcy boryka się ze szczególnie dotkliwą suszą. Już w styczniu gubernator Jerry Brown ogłosił z tego powodu stan zagrożenia. Teraz władze zarządziły rygorystyczne oszczędzanie wody i wprowadziły kary za jej marnotrawienie. Susze kosztowały już amerykańskich farmerów ponad 1,7 mld dolarów. Z ich powodu pracę straciło 14 tys. osób, zatrudnionych do tej pory w rolnictwie, sadownictwie i na fermach. Od sierpnia mieszkańcom nie będzie wolno polewać wodą chodników i dróg dojazdowych do domów.  (więcej)

polska
MSZ o wyroku Trybunału w Strasburgu
Przedwczesny wyrok, ewentualna decyzja o odwołaniu się od niego po analizie jego treści. Tak decyzję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie więźniów CIA w Polsce komentuje nasz MSZ. Rzecznik resortu dyplomacji Marcin Wojciechowski podkreślił, że postępowanie w sprawie rozpoznanej przez Trybunał, toczy się w Polsce i to nasz wymiar sprawiedliwości powinien mieć pierwszeństwo w jej wyjaśnieniu. Marcin Wojciechowski zaznaczył, że wyrok nie jest prawomocny, Polska go nie komentuje, a odniesienie się do niego będzie zawarte w ewentualnym odwołaniu się od niego.  (więcej)

Macierewicz donosi na Sikorskiego
Antoni Macierewicz zarzuca ministrowi Sikorskiemu sprawstwo kierownicze w dezinformacji wywiadowczej. Wiceprezes PiS skierował w tej sprawie zawiadomienie o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa przez ministra spraw zagranicznych. Podczas konferencji w Sejmie Antoni Macierewicz przy pomocy fragmentów rozmaitych wypowiedzi dowodził, że u źródeł wniosku o powołanie komisji śledczej w sprawie likwidacji WSI legły dwie operacje dezinformacyjne. Według Antoniego Macierewicza, inspiratorem komisji nie jest Twój Ruch, który złożył wniosek o powołanie komisji ale minister Sikorski. (więcej)

PiS broni profesora Bogdana Chazana
PiS broni profesora Bogdana Chazana. Lekarz stracił posadę dyrektora miejskiego szpitala Świętej Rodziny w Warszawie, po kontroli, jaką przeprowadzono w szpitalu w związku z odmową wykonania aborcji. Dyrektor powołał się na klauzulę sumienia i nie wskazał innej placówki, w której pacjentka mogłaby dokonać legalnej aborcji. Szpital twierdzi jednak, że taką informację pacjentka otrzymała od lekarza prowadzącego. Akcję obrony dyrektora rozpoczął i koordynuje poseł Bartosz Kownacki. Poseł PiS zebrał w całym kraju 5 tysięcy podpisów i zamierza je przekazać ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi.  (więcej)

CBA u ks. Roberta Mokrzyckiego
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali pomieszczenia zajmowane przez proboszcza Katedry Polowej Wojska Polskiego księdza pułkownika Roberta Mokrzyckiego. Sprawa ma prawdopodobniej związek ze śledztwem ws. powoływania się na wpływy w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Mają być w nie zamieszani biznesmeni z Podkarpacia. W toku śledztwa przeszukano też pomieszczenia między innymi szefa klubu parlamentarnego PSL Jana Burego oraz wiceministra infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza. (więcej)

chicago
Nowe monitory hałasu w pobliżu OHare
Władze Chicago poinformowały, że planowany jest montaż ośmiu nowych, monitorów hałasu w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego O'Hare. Burmistrz Rahm Emanuel powiedział, że urządzenia pozwolą kontrolować nasilenie hałasu, na który narzekają coraz bardziej mieszkańcy okolicznych dzielnic. Od października, kiedy to otwarto nowy pas startowy do urzędu miasta wpłynęła rekordowa liczba skarg na zbyt głośne samoloty. Obecnie natężenie hałasu tysięcy samolotów lądujących i odlatujących z O'Hare kontrolują 33 monitory.  (więcej)

Szkoła w Gary imienia Michaela Jacksona
Szkoła w Gary, w stanie Indiana będzie nosiła imię Michaela Jacksona. Komisja edukacji miasteczka Gary zgodziły się by w ten sposób uczcić króla muzyki pop, pochodzącego właśnie z miasteczka Gary. Propozycja nazwania jednej ze szkół na cześć zmarłego Michaela Jacksona wpłynęła od matki piosenkarza, Katherine Jackson. W uzasadnieniu stwierdziła, że w ten sposób w ślady jej syna mogą pójść inne, uzdolnione artystycznie dzieci. Na razie nie zdecydowano, która szkoła będzie nosiła imię piosenkarza. Jackson mieszkał w Gary wraz ze swoją rodziną przez pierwsze 11 lat swojego życia. (więcej)

Śledztwo ws. mandatów w Wietrzym Mieście
Władze Chicago ponownie sprawdzą, czy uzasadnione jest wydanie ponad 9 tysięcy mandatów za przejechanie na czerwonym świetle. Powodem jest dochodzenie, jakie przeprowadzili dziennikarze "Chicago Tribune". W opublikowanym podsumowaniu stwierdzili, że blisko 13 tysięcy mandatów zostało wystawionych bezpodstawnie. Oznacza to, że kierowcy ukarani niesprawiedliwie grzywną w wysokości 100 dolarów będą mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy. "Chicago Tribune" zauważa, że wyjątkowo dużą liczbę mandatów otrzymali kierowcy za przejechanie czerwonego światła na 12 skrzyżowaniach w Wietrznym Mieście.  (więcej)

Rodell Sanders na wolnośći
Mieszkaniec Chicago Heights, niesłusznie skazany za morderstwo wyszedł w środę na wolność. Rodell Sanders w więzieniu spędził prawie 20 lat. Mężczyzna od początku twierdził, że dowody zostały sfałszowane a pokazane świadkowi zdjęcie miało sugerować, że to on jest winnym napadu rabunkowego i morderstwa. 49-letni obecnie Sanders mimo wydanego w 1994 roku wyroku, skazującego go na 80 lat więzienia nie poddał się. W ciągu swojego pobytu w zakładzie penitencjarnym studiował prawo i dzięki zdobytej wiedzy mógł złożyć apelację.  (więcej)

sport
TdF: Nibali wygrał 18. etap, Majka trzeci
Włoch Vincenzo Nibali (Astana) wygrał 18. etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Na metę Nibali wjechał sam z przewagą minuty i 10 sekund nad Francuzem Thibautem Pinout (Fdj. fr). Trzecie miejsce, ze stratą 1' 12" zajął Rafał Majka (fot.), który zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji na najlepszego "górala". Liderem wyścigu jest Nibali, który w klasyfikacji generalnej o 7 min i 10 sekund wyprzedza Pinota, a o 7 min i 23 sekundy innego Francuza, Jeana-Christophe'a Perauda( AG2R). 26. miejsce zajmuje Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) ze stratą 1h 08' 55".  (więcej)

Frank Lampard w New York City
Frank Lampard został zawodnikiem New York City FC. Były piłkarz Chelsea Londyn przeszedł do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu. New York City FC to nowy klub amerykańskiej Major League Soccer, w której zacznie grać w 2015 roku. Wcześniej Lampard najprawdopodobniej zostanie wypożyczony do Manchesteru City lub Melbourne City. Oba kluby mają tego samego właściciela co New York City. Do Melbourne już wypożyczony jest David Villa, który od przyszłego roku będzie grać w Nowym Jorku.  (więcej)

Perquis przedłużył kontrakt z Betisem
Damien Perquis przedłużył kontrakt z Realem Betis. Na mocy nowej umowy Francuz z polskim paszportem pozostanie na Estadio Villamarin do 2016 roku. Real Betis w minionym sezonie spadł z Primera Division. Gra na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy nie odstrasza jednak Damiena Perquisa. Co więcej, reprezentant Polski nie tylko nie chce opuszczać Sewilli, ale w czwartek złożył podpis pod nową umową. Tym samym polski obrońca ma zagwarantowany pobyt w Betisie do 2016 roku, czyli rok dłużej niż obowiązywał wcześniejszy kontrakt.  (więcej)

Lech Poznań i Ruch Chorzów grają dalej
Piłkarze Lecha Poznań awansowali do III rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. W rewanżowym meczu II rundy Lech pokonał u siebie estoński zespół Nomme Kalju 3:0. Bramki zdobyli Tomasz Kędziora w 33., Kasper Hamalainen w 43. i Dawid Kowancki w 90. minucie. Poznaniacy odrobili straty z pierwszego meczu przegranego 0:1. Ruch Chorzów zagra w III rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. W rewanżowym spotkaniu II rundy chorzowianie zremisowali na wyjeździe z klubem z Liechtensteinu FC Vaduz 0:0. W pierwszym meczu, u siebie, Ruch wygrał 3:2.  (więcej)

 

posluchaj
power play
facebook
kadr dnia
 ATAK NA BOSĄ KOBIETĘ
  powieksz
hit na lato
 LEMON - AKE
  powieksz

Doma
Progress for Poland
Studio41
Program
PACT
Anna Makeup Artist
Express
Victor Studio
Polonia
Computer Services
fotogalerie
 
designed by Magdalena Migasiuk .......................... developed by 4Webpage.com
Pytania i sugestie prosze przesylac na adres: webmaster@wietrzneradio.com

.......................... all rights reserved to wietrzne radio © 2008 ..........................
zalecana przegladarka: Internet Explorer 6 lub lepsza

 

dodaj do ulubionych