Co? Gdzie? Kiedy?

 • SZKOŁA IM.JULIUSZA SŁOWACKIEGO OGŁASZA ZAPISY

  Polska Szkoła Parafialna im. Juliusza Słowackiego w Wheeling ogłasza zapisy na rok szkolny 2017/2018. Zapisy odbędą się w piatek 21 kwietnia i 28 kwietnia w godzinach od 5 do 8 wieczorem. Więcej informacji: www.juliuszslowacki.org

 • PARAFIA ŚW. KONSTANCJI ZAPRASZA NA WYCIECZKĘ DO INDII

  Ks. Tadeusz Dzieszko, proboszcz parafii św. Konstancji zaprasza na pielgrzymkę-wycieczkę do Indii, w dniach od 22-go stycznia do 9-go lutego, 2018 roku. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą w największym na świecie Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego w Delhi, które jest położone na 14 hektarach ziemi. W sprawie programów i rezerwacji prosimy dzwonić do biura parafii świętej Konstancji: 1.773.545-8581 wewnętrzny 0, lub 1.708.932-1102. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

 • PROŚBA O WSPARCIE FINANSOWE DLA SIÓSTR ZAKONNYCH

  Należymy do Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim i od lat posługujemy w parafii św. Williama w Chicago. Dotychczas mieszkałyśmy na plebanii korzystając z gościnności kapłanów. W związku z powiększeniem naszej wspólnoty konieczne jest przeniesienie do większego budynku. Parafia posiada stary konwent, w którym mogłybyśmy zamieszkać, jednak przez wiele lat stał on nieużywany i uległ totalnej ruinie. Koszty remontu przerastają nasze możliwości. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. W przyszłości chciałybyśmy w tym budynku stworzyć dzieło pomocy dla potrzebujących w formie dożywiania. Za każdą ofiarę jesteśmy ogromnie wdzięczne i obejmujemy modlitwą wszystkich którzy nas wspierają duchowo i materialnie. Wszelkie ofiary prosimy kierować na adres parafii św. Williama z dopiskiem: “Na remont klasztoru dla sióstr Albertynek". Można także wpłacić darowiznę tutaj: https://www.gofundme.com/albertine-sisters-building-fund. Spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pomoc Siostrom Albertynkom odbędzie się we wtorek 18 kwietnia o godz. 7pm w budynku konwentu przy par. Św. Williama. Więcej informacji: 773-540-0356.

 • WRÓŻKA JANINA W CHICAGO


  Do 16 kwietnia w Chicago przebywa wróżka Janina. Masz problemy w miłości, biznesie, trudne do podjęcia decyzje, martwisz się o swoich bliskich - już dziś zamów wizytę u wróżki Janiny: 561 - 251 67 58

 • PORADY STOWARZYSZENIA EMIGRACJI POLSKIEJ

  Stowarzyszenie Emigracji Polskiej informuje, że w każdą pierwszą środę miesiąca w siedzibie organizacji będą udzielane porady i oferowana pomoc w wypełnieniu aplikacji oraz w różnych sprawach dotyczących Departamentu Pracy Stanu Illinois. Stowarzyszenie udziela także porad w zakresie Social Security. Godziny, w których można uzyskać porady to od 4 do maksymalnie 5.45 po południu. Najbliższy termin (pierwsza środa miesiąca) wypada 5 kwietnia. Porady są bezpłatne. Adres to: 1135 N. Cleaver Street, sala 312, Chicago, IL 60622 - budynek Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii Świętej Trójcy (Trójcowo), wejście z małego parkingu z tyłu za kościołem.