Co? Gdzie? Kiedy?

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W PARAFI ŚW. KONSTANCJI

  Parafia p.w. Św. Konstancji zaprasza na rekolekcje wielkopostne w języku polskim, które będzie prowadzić ks. dr. Bogusław Jaworowski, misjonarz Świętej Rodziny. Rekolekcje rozpoczną się w niedziele 26 marca na Mszy o godzinie 9 rano, 1.30 po południu i 7 wieczorem. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek od 27 do 30 marca Msze święte z kazaniami rekolekcyjnymi będą odprawione o godzinie 9.15 rano i 7 wieczorem.

 • WYSTAWA PANORAMY RACŁAWICKIEJ

  Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce oraz Stowarzyszenie "Akcja dla Polski" z okazji Roku Kościuszkowskiego serdecznie zapraszają na wystawę "Panoramy Racławickiej" - dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Kopia "Panoramy Racławickiej" będzie prezentowana w Dużej Sali w Domu Podhalan przy 4808 S. Archer Ave. w Chicago w dniach: 25 i 26 marca, 1, 2, 8 i 9 kwietnia. Ponadto w sobotę 1 kwietnia w Domu Podhalan o godzinie 5 po południu odbędzie się uroczystość upamiętniająca 223. rocznicę bitwy pod Racławicami z udziałem przedstawicieli Konsulatu RP w Chicago, przedstawicieli organizacji polonijnych, księży, szkół polskich, zespołów regionalnych, weteranów i innych gości.

 • PORADY STOWARZYSZENIA EMIGRACJI POLSKIEJ

  Stowarzyszenie Emigracji Polskiej informuje, że w każdą pierwszą środę miesiąca w siedzibie organizacji będą udzielane porady i oferowana pomoc w wypełnieniu aplikacji oraz w różnych sprawach dotyczących Departamentu Pracy Stanu Illinois. Stowarzyszenie udziela także porad w zakresie Social Security. Godziny, w których można uzyskać porady to od 4 do maksymalnie 5.45 po południu. Najbliższy termin (pierwsza środa miesiąca) wypada 5 kwietnia. Porady są bezpłatne. Adres to: 1135 N. Cleaver Street, sala 312, Chicago, IL 60622 - budynek Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii Świętej Trójcy (Trójcowo), wejście z małego parkingu z tyłu za kościołem.

 • BIBLIOTEKA ARCHER HEIGHTS ZAPRASZA

  Biblioteka Archer Heights przy 5055 S. Archer w Chicago serdecznie zaprasza do korzystania z jej darmowych usług i programów oraz książek w poniedziałki i środy: od godz. 12 do  8 po południu, wtorki i czwartki: od 10 rano do 6 po południu oraz w piątki i w soboty od godziny 9 rano do 5 po południu. Zachęcamy do użytkowania polskich książek dla dorosłych i dzieci. Karta biblioteczna jest darmowa i mogą ją otrzymać również dzieci. W trzecią środę miesiąca o godzinie 6.30 po południu zapraszamy Polonię do uczestnictwa w Klubie Książki - najbliższy termin to 15 marca.