TdF: 6. etap dla Teunsa, Ciccone nowym liderem

11 Lipca 2019

Belg Dylan Teuns z grupy Bahrain-Merida wygrał 6. etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Kolarze pokonali trasę o długości 160,5 km, prowadzącą z miejscowości Mulhouse do stacji narciarskiej La Planche des Belles Filles. Teuns wyprzedził na finiszu o 11 sekund Włocha Giulio Ciccone (Trek-Segafredo). Trzeci - ze stratą minuty i pięciu sekund - był rodak zwycięzcy Xandro Meurisse (Wanty-Groupe Gobert). Dotychczasowy posiadacz żółtej koszulki - Francuz Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) - był dopiero 6. (+1:46). 49. miejsce zajął Michał Kwiatkowski (Ineos, +12:20), a 150. - Łukasz Wiśniowski (CCC, +22:50). Ciccone został nowym liderem wyścigu dookoła Francji. Drugi ze stratą 6 sekund jest Alaphilippe. Trzecie miejsce zajmuje Teuns, który traci do Włocha 32 sekundy. Kwiatkowski jest 45. (+15:11), a Wiśniowski - 122. (+45:50). W piątek 7. etap. Kolarze pokonają trasę o długości 230 kilometrów z Belfort do Chalon-sur-Saône.