Napoli awansowało do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Europy, gola Arkadiusza Milika

15 Marca 2019

Włoskie Napoli awansowało do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Europy. W rewanżowym meczu 1/8 finału zespół z Neapolu przegrał z Red Bullem Salzburg 1:3 (1:1), ale awansował do następnej rundy dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu 3:0. Pierwszego gola meczu w 14 minucie strzelił napastnik Napoli Arkadiusz Milik. W 25 minucie wyrównał izraelski napastnik Salzburga Munis Dabbur. Drugą bramkę dla Salzburga w 65 minucie zdobył norweski napastnik Fredrik Gulbrandsen. Wynik w drugiej minucie doliczonego czasu gry ustalił Christoph Leitgeb. Do 74 minuty w Napoli grał Piotr Zieliński. W innnym meczu: Eintracht Frankfurt pokonał na wyjeździe Inter Mediolan 1:0 (1:0) i po bezbramkowym wyniku pierwszego meczu awansował do następnej z fazy rozgrywek. Bramkę decydującą o awansie w 6. minucie spotkania zdobył serbski napastnik klubu z Frankfurtu Luka Jović.