Liga Narodów: Portugalia pokonała Włochy 1:0

10 Września 2018

Portugalia jest pierwszym liderem grupy III Ligi A piłkarskiej Ligi Narodów. W swoim pierwszym meczu mistrzowie Europy pokonali w Lizbonie Włochów 1:0 (0:0) po golu Andre Silvy z 48. minuty. W ekipie gospodarzy nie grał Cristiano Ronaldo. W tabeli grupy III Ligi A Portugalia (3 pkt.) wyprzedza Polskę i Włochy (po 1 pkt.). W kolejnych meczach, 11 października Polska zagra w Chorzowie z Portugalią, 3 dni później również na Stadionie Śląskim odbędzie się mecz Polska - Włochy.

Emre Akbaba strzelił 2 gole w ostatnich 4 minutach i zapewnił Turcji wyjazdowe zwycięstwo nad Szwecją 3:2 (0:1) w meczu grupy II Ligi B piłkarskiej Ligi Narodów. Gospodarze prowadzili w Sztokholmie 2:0 po bramkach Isaaca Thelina (35’) i Viktora Claessona (49’). Już 2 minuty po stracie drugiej bramki gola dla gości zdobył Hakan Calhanoglu, a bramki Akbaby padły w 88. i drugiej minucie doliczonego czasu. W tabeli grupy II ligi B prowadzi Rosja, która w pierwszym meczu pokonała na wyjeździe Turcję 2:1. Dalej jest Turcja (3 pkt.) i Szwecja (0 pkt.). W kolejnych meczach, 11 października Rosjanie zagrają ze Szwedami, a 3 dni później Rosja podejmuje Turcję.

Serbia zremisowała w Belgradzie z Rumunią 2:2 (1:0) w najciekawszym, poniedziałkowym meczu Ligi C piłkarskiej Ligi Narodów. W drugim meczu grupy IV Czarnogóra pokonała w Podgoricy Litwę 2:0 (2:0). W stolicy Serbii Aleksandar Mitrović dwukrotnie dawał prowadzenie gospodarzom (26’ i 63’), ale do remisu doprowadzali Nicolae Stanciu z karnego (48’) i George Tucudean (68’). W stolicy Czarnogóry oba gole padły w odstępie minuty, a strzelili je Stefan Savić (z karnego, 35’) i Marko Janković. W tabeli grupy IV Ligi C prowadzi Czarnogóra, która w dwóch meczach zdobyła 4 punkty; taki sam dorobek ma Serbia, a dalej są Rumunia (2 pkt.) i Litwa (0 pkt.). W kolejnych meczach, 11 października Czarnogóra podejmuje Serbię, a Litwa Rumunię. W meczu grupy I Szkocja pokonała w Glasgow Albanię 2:0 (0:0) i jest pierwszym liderem. Szkoci zainaugurowali w poniedziałek rozgrywki w Lidze Narodów; 3 pkt. ma też Albania, która rozegrała 2 mecze, a tabelę zamyka Izrael (0 pkt.). W kolejnych meczach, 11 października Izrael podejmuje Szkocję, a 3 dni później Izrael zmierzy się z Albanią.

Kazachstan i Azerbejdżan niespodziewanie zremisowały mecze z niżej notowanymi rywalami w Lidze D piłkarskiej Ligi Narodów. W grupie A Kazachowie zremisowali na wyjeździe z Andorą 1:1 (0:0). Goście prowadzili od 68. minuty i gola Jurija Łogwinienki, ale już 8 minut później czerwoną kartkę dostał Kazach Serikzan Mużikow. W 84. minucie wynik meczu ustalił Jordi Alaez. To drugi z rzędu remis Andory, której czwartkowy mecz z Łotwą zakończył się wynikiem 0:0. Wcześniej zespół tego pirenejskiego państewka co najmniej zremisował mecz o punkty w marcu 2017 r. W tabeli grupy I Ligi D z kompletem punktów w 2 meczach prowadzi Gruzja; dalej są Andora (2 pkt.), Łotwa i Kazachstan (po 1 pkt.). W kolejnych meczach, 13 października Gruzja zagra z Andorą, a Łotwa z Kazachstanem. W grupie III Kosowo pokonało w Prisztinie Wyspy Owcze 2:0 (0:0) i objęło prowadzenie w tabeli. W drugim meczu tej grupy Malta zremisowała u siebie z Azerbejdżanem 1:1 (1:1). W tabeli prowadzi Kosowo (4 punkty w 2 meczach) przed Wyspami Owczymi (3 pkt.), Azerbejdżanem (2 pkt.) i Maltą (1 pkt.). W kolejnych meczach, 11 października Kosowo podejmuje Maltę, a Wyspy Owcze zagrają z Azerbejdżanem.