Paryż-Nicea: Poels wygrał 4. etap, Sanchez nadal liderem

07 Marca 2018

Holender Wout Poels (Sky) wygrał 4. etap - jazdę indywidualną na czas - kolarskiego wyścigu Paryż-Nicea, liderem pozostał Hiszpan Luis Leon Sanchez (Astana). Poels był najszybszy na niespełna 18,5 km trasie z La Fouillouse do Saint-Étienne. Drugie miejsce zajął Hiszpan Marc Soler (Movistar), a trzecie Francuz Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors). Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe) był 64., a Przemysław Kasperkiewicz 129. Sanchez ma 15 sekund przewagi nad Poelsem w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajmuje Alaphilippe ze stratą 26 sekund do lidera. Poljański jest 41. (3 min. straty), a Kasperkiewicz 148. (24 min. i 47 sek. straty). Zakończenie wyścigu w niedzielę.

Amerykański zespół BMC wygrał 1. etap kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico, a Włoch Damiano Caruso został liderem klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w drużynowej jeździe na czas na ulicach Lido di Camaiore zajęła australijska grupa Mitchelton-Scott, a trzecie brytyjska Sky z Michałem Kwiatkowskim w składzie. W walce o "Złoty Trójząb" uczestniczą także Rafał Majka i Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) oraz Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal).