LM: Juventus wygrał w Londynie i zagra w ćwierćfinale! Awans Manchesteru City

07 Marca 2018

Piłkarze Juventusu Turyn awansowali do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Massimiliano Allegriego wygrali w Londynie z Tottenhamem Hotspur 2:1 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału. Pierwszy mecz zakończył się remisem 2:2. W środę to londyńczycy objęli prowadzenie po golu reprezentanta Korei Południowej Heung-Min Sona (39'). Wyrównał Argentyńczyk Gonzalo Higuain w 64. minucie , a trzy minuty później zwycięską bramkę zdobył jego rodak Paulo Dybala. Piłkarze Manchesteru City przegrali u siebie z FC Basel 1:2 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale i tak awansowali do ćwierćfinału tych rozgrywek. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem City 4:0. W środę gola dla gospodarzy strzelił Brazylijczyk Gabriel Jesus (8'). Bramki dla gości zdobyli Norweg Mohamed Elyounoussi (17') i reprezentant Szwajcarii Michael Lang (71').