Premier Morawiecki spotkał się z lekkoatletami

06 Marca 2018

Premier powiedział, że jest dumny z osiągnięć polskiej reprezentacji podczas halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce w Birmingham. Mateusz Morawiecki spotkał się ze sportowcami i pogratulował im sukcesu. Nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Premier wyraził radość, że nasz kraj może poszczycić się sportowcami osiągającymi wysokie wyniki. "Niezwykle się cieszę z tego znakomitego osiągnięcia, które pokazali nasi sportowcy" - powiedział Mateusz Morawiecki. Szczególnie pogratulował biegaczom, którzy w sztafecie ustalili halowy rekord świata. Premier zaznaczył, że sukcesy są efektem między innymi inwestycji w sportową infrastrukturę. Obecny na spotkaniu minister sportu i turystyki Witold Bańka zapowiadał kolejne inwestycje w obiekty lekkoatletyczne. Podkreślał, że w tym roku na dofinansowanie nowych obiektów sportowych przeznaczone jest rekordowe 516 milionów złotych. Złoty medalista Mistrzostw Świata w biegu na 800 metrów Adam Kszczot, dziękując za gratulacje i wsparcie, podkreślał, że lepsze miejsca treningów zaowocują lepszymi wynikami. Prosił w imieniu sportowców o rozwinięcie infrastruktury hal treningowych. Reprezentacja Polski zdobyła pięć medali: dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy. Złoto zdobył Adam Kszczot w biegu na 800 metrów oraz sztafeta mężczyzn 4 razy 400 metrów w składzie: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina. Srebro zdobyła sztafeta kobiet 4 razy 400 m w składzie: Justyna Święty, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Macin Lewandowski w biegu na 1500 metrów. Brązowy medal zdobył Piotr Lisek w skoku o tyczce.