Abu Zabi Tour: Triumf Valverde, Majka 5.

25 Lutego 2018

Alejandro Valverde (Movistar) wygrał kolarski wyścig Abu Zabi Tour. Hiszpan był najszybszy na ostatnim, piątym etapie. W niedzielę Valverde wyprzedził Kolumbijczyka Miguela Angela Lopeza (Astana), Francuza Juliana Alaphilippe'a (Quick-Step) i Rafała Majkę (Sky). Cały wyścig Hiszpan ukończył z przewagą 17 sekund nad Holendrem Wilco Keldermanem (Sunweb) i 29 sek. nad Lopezem. Majka (fot.) stracił do zwycięzcy 45 sek. i zajął piąte miejsce. 40. był Paweł Poljański ze stratą 6 min. i 12 sek.

Łukasz Wiśniowski zajął ósme miejsce w kolarskim klasyku Kuurne-Bruksela-Kuurne, rozgrywanym w Belgii. Na mecie wyścigu liczącego 200 km Polak uzyskał ten sam czas, co zwycięzca - Holender Dylan Groenewegen. Kolejne miejsca na podium zajęli Arnaud Demare z Francji i Włoch Sonny Colbrelli. Drugi Polak startujący w 70. edycji Kuurne-Bruksela-Kuurne, Michał Gołaś stracił do zwycięzcy 17 sekund i został sklasyfikowany na 66. miejscu. Dzień wcześniej Łukasz Wiśniowski zajął 2. miejsce w prestiżowym klasyku Omloop Het Nieuwsblad, również rozgrywanym w Belgii.