NBA All Star Game: LeBrone James Team - Stephen Curry Team 148:145

18 Lutego 2018

Od piątku do niedzieli w Staples Center w Los Angeles odbywały się imprezy weekendu gwiazd Ligi NBA. W niedzielnym Meczu Gwiazd, drużyna LeBrona Jamesa pokonała po zaciętym meczu ekipę Stephena Curry 148:145. NBA  po raz pierwszy w historii w meczu gwiazd, odeszła od formuły, według której w All-Star Game rywalizują reprezentacje obu Konferencji. Zamiast tego, dwie największe gwiazdy NBA ostatnich lat – LeBron James i Steph Curry sami skompilowali składy swoich drużyn. W efekcie, przynajmniej w tym roku, kibice oglądali bardzo interesujący mecz. Drużyna Stephena Curry kilkakrotnie obejmowała wysokie prowadzenie, gracze LeBrona zawsze jednak odrabiali straty. Na nieco ponad 5 minut przed końcem gry Team Curry prowadził aż 11 punktami. Dzięki świetnej grze Jamesa i Russella Westbrooka doszło do zaciętej końcówki zakończonej zwycięstwem Team James. Kapitan zwycięskiej drużyny i zdobywca 29 punktów – LeBron James został najbardziej wartościowym graczem meczu. W rozegranym w piątek „Rising Stars Challenge”, czyli meczu młodych, wschodzących gwiazd reprezentacja Reszty Świata pokonała USA 155:124. Grający w ekipie  Świata Lauri Markkanen, podczas 22 spędzonych na parkiecie minut zdobył 15 punktów. W drużynie USA zagrał inny zawodnik Bulls – wracający po kontuzji, Kris Dunn rozegrał 19 minut i zdobył 9 punktów. Lauri Markkanen doszedł też do finału „Skills Challenge”, gdzie przegrał z byłym zawodnikiem Chicago Bulls – Spencerem Dinwiddie. Konkurs wsadów wygrał Donovan Mitchell – najlepiej punktujący pierwszoroczniak w tym sezonie w NBA. Najlepiej za 3 punkty rzucał Devin Booker z Phoenix Suns.