NHL: Chicago Blackhawks - Washington Capitals 7:1

18 Lutego 2018

Chicago Blackhawks pokonali w sobotę Washington Capitals 7:1, przerywając tym samym serię ośmiu kolejnych porażek. Było to pierwsze zwycięstwo Blackhawks odniesione w United Center od 12 stycznia. Po raz pierwszy od sześciu meczów, Blackhawks zdołali przy okazji zdobyć więcej niż 2 gole w jednym spotkaniu. Strzelanie rozpoczęło się w 7. minucie pierwszej tercji. Jako pierwszy, po podaniu Brandona Saada trafił kapitan Jastrzębi – Jonathan Toews. Wyrównał 4 minuty później Tom Wilson. Było to jak się okazało jedyne trafienie Capitals. Jeszcze w pierwszej tercji gole dla Chicago zdobyli Brandon Saad w 13. minucie i Nick Schmaltz na 2 sekundy przed pierwszą przerwą. W drugiej części gry na bramki trzeba było czekać przez 17 minut. Wtedy jednak, w odstępie 127 sekund, Blackhawks trafili aż trzykrotnie. Stojącego w bramce gości Bradena Holtby pokonali kolejno Patrick Kane, Ryan Hartman i Artem Anisimov. Wynik meczu, w dziewiątej minucie trzeciej tercji ustalił Artem Anisimov. Mimo zwycięstwa, Blackhawks nie poprawili swojej pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej. Ciągle zajmują ostatnie miejsce w Dywizji Centralnej, a do ostatniego miejsca premiowanego awansem do Play-Offs tracą aż 11 punktów. W kolejnym spotkaniu, w poniedziałek, Czarne Jastrzębie zagrają w United Center z Los Angeles Kings.