Kamil Stoch wywalczył pierwszy dla Polski medal na ZIO w Pjongczangu. Złoty!

17 Lutego 2018

Kamil Stoch wywalczył pierwszy dla Polski medal na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. 30-letni skoczek narciarski wygrał konkurs na dużym obiekcie i powtórzył sukces sprzed 4 lat, z igrzysk w Soczi. Stoch wywalczył 7. złoty medal w historii startów reprezentantów Polski na zimowych igrzyskach. Łączny dorobek polskich to 7 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych medali. Kamil Stoch został najbardziej utytułowanym polskim sportowcem w historii zimowych igrzysk z dorobkiem 3 złotych medali; w rankingu wg liczby medalowych miejsc Stoch jest za Justyną Kowalczyk - 5 medali (2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe) i Adamem Małyszem - 4 medale (0-3-1). Złoto Stocha to zarazem pierwszy medal Polaków na igrzyskach w Korei Południowej. Polska jest jedną z 17 reprezentacji, których zawodnicy wywalczyli w Pjongczangu mistrzostwo olimpijskie. XXIII zimowe igrzyska olimpijskie zakończą się w niedzielę, 25 lutego.