NHL: Chicago Blackhawks - Anaheim Ducks 2:3

16 Lutego 2018

W lidze NHL, Chicago Blackhawks przegrali wczoraj siódmy mecz z rzędu ulegając Anaheim Ducks 2:3. Była to równocześnie siódma z rzędu porażka Jastrzębi w United Center, gdzie nie wygrali od 12 stycznia. Mecz zaczął się po myśli Blackhawks. Po wyrównanej, bezbramkowej pierwszej tercji, w drugiej Jastrzębie objęli dwubramkowe prowadzenie. W drugiej minucie, podczas power-play Hawks pierwszego gola w tym sezonie zdobył Dunkan Keith. W 10. minucie podwyższył Brandon Saad po podaniu Vinnie Hinostrozy.ta przewaga wyparowała jeszcze przed drugą przerwą. W kilkadziesiąt sekund po trafieniu Saada, po fatalnym błędzie Connor’a Morphy, kontaktową bramkę zdobył Nick Ritchie. 3 minuty później, tym razem po błędzie Michala Mempnego Wyrównał Ondrej Kase. W ostatniej części gry przeważali Blackhawks. Oddali aż 16 strzałów na bramkę Kaczorów. Goście strzelali tylko czterokrotnie, niestety po jednym z tych strzałów, w 9. minucie, Adam Henrique zdobył zwycięskiego jak się okazało gola dla Anaheim. Po serii ośmiu kolejnych porażek, szanse Blackhawks na awans do Play-Offs szacowane są na około 2%. Jastrzębie do zajmujących obecnie ostatnie premiowane awansem miejsce – Minnesota Wild – tracą aż 12 punktów. W kolejnym spotkaniu – w sobotę, Blackhawks zagrają we własnej hali z zajmującymi pierwsze miejsce w Metropolitan Division – Washington Capitals.