NHL: Las Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks 5:2

15 Lutego 2018

Chicago Blackhawks przegrali wyjazdowe spotkanie z Las Vegas Golden Knights 2:5. Była to siódma z rzędu porażka Czarnych Jastrzębi. Po fatalnym poniedziałkowym występie przeciwko najgorszym w lidze Arizona Coyotes, dwie pierwsze tercje konfrontacji z najlepszymi obecnie w Konferencji Zachodniej Las Vegas Golden Knights dawały nadzieję na przerwanie serii porażek. Gospodarze byli aktywniejsi i oddali więcej strzałów, ale to Blackhawks zdobywali bramki. Wynik spotkania otworzył w trzeciej minucie gry Tommy Wingels podczas power-play Jastrzębi. Wyrównał 3 minuty później Ryan Caprpenter zdobywając gola strzałem zza bramki Jeffa Glassa. W drugiej tercji Blackhawks ponownie wyszli na prowadzenie po golu Alexa DeBrincata, którego świetnie obsłużył Patrick Sharp. Sharp mógł kilka minut później zdobyć trzeciego gola dla Chicago, ale jego strzał z rzutu karnego obronił Marc-Andre Fleury. Losy spotkania rozstrzygnęły się na początku trzeciej tercji. Trzy pierwsze strzały Rycerzy zakończyły się trzema bramkami. W drugiej, czwartej i piątej minucie trafili kolejno Brad Hunt, Reilly Smith i David Perron. W końcówce Blackhawks wycofali bramkarza. W efekcie, wynik meczu, strzałem do pustej klatki ustalił Tomas Nosek. Blackhawks coraz bardziej oddalają się od Play-Offs. Od ostatniego premiowanego awansem miejsca dzieli ich w tej chwili aż 12 punktów. W kolejnym meczu, w czwartek Jastrzębie zagrają u siebie z Anaheim Ducks.