ZIO: Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale sprintu

13 Lutego 2018

Stina Nilsson wygrała narciarski sprint techniką klasyczną podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. W finale Szwedka o 3,03 sek. wyprzedziła Norweżkę Maiken Caspersen Fallę oraz o 3,37 sek. startującą pod flagą olimpijską Rosjankę Julię Biełorukową. Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale i zajęła 22. miejsce. Pozostałe Polki nie przebrnęły kwalifikacji - Sylwia Jaśkowiec była 37., a Ewelina Marcisz 38.

Zbigniew Bródka nie obronił tytułu mistrza olimpijskiego w wyścigu łyżwiarskim na 1500 metrów. Polak ukończył rywalizację na 12. miejscu. Mistrzem olimpijskim został Holender Kjeld Nuis (1:44,01), który wyprzedził swojego rodaka Patricka Roesta, a brąz wywalczył Koreańczyk Soek Min Kim. Bródka stracił do zwycięzcy 2,30 sek. Pozostali Polacy ukończyli zawody na dalszych pozycjach. Jan Szymański był 16., a Konrad Niedźwiedzki - 20.

Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale wyścigu na 500 metrów w short tracku. Polska łyżwiarka dwukrotnie startowała w swoim wyścigu ćwierćfinałowym, gdyż po upadku Kanadyjki Marianne St Gelais, powtórzono bieg. W powtórzonym wyścigu, z którego wykluczono Kanadyjkę, Polka zajęła jednak ostatnie trzecie miejsce i nie awansowała do półfinału.

Arianna Fontana zdobyła złoty medal olimpijski w short tracku na 500 m. Włoszka wyprzedziła Holenderkę Yarę van Kerkhof oraz Kanadyjkę Kim Boutin. Koreanka Minjeong Choi, mimo że na metę wpadła jako druga, została zdyskwalifikowana za jazdę niezgodną z przepisami. Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 11. miejscu.

Niemcy prowadzą w klasyfikacji medalowej po pięciu dniach igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Nasi zachodni sąsiedzi zdobyli 9 medali - 5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe. Drugie miejsce zajmuje Holandia (4 złote - 4 srebrne - 2 brązowe), a trzecie Norwegia (3 złote - 5 srebrnych - 3 brązowe). Polacy nie wywalczyli ani jednego krążka. Najlepszy rezultat biało-czerwonych to 4. miejsce Kamila Stocha w sobotnim konkursie skoków narciarskich na normalnym obiekcie.