LM: Remis w Turynie, wysokie zwycięstwo Manchesteru City

13 Lutego 2018

Juventus Turyn zremisował z Tottenhamem Hotspur 2:2 (2:1) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Turyńczycy prowadzili 2:0 po trafieniach Gonzalo Higuaina w 2. i 9. minucie. W 35. minucie kontaktowego gola strzelił Harry Kane, a na 2:2 wyrównał w 72. minucie Christian Eriksen. Gospodarze mogli zdobyć trzecią bramkę, jednak w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Higuain nie wykorzystał rzutu karnego. W drugim wtorkowym spotkaniu, FC Basel przegrało z Manchesterem City 0:4 (0:3). Dwa gole strzelił Ilkay Gundogan (14. i 53. min), a po jednym - Bernardo Silva (18. min) i Sergio Aguero (23. min). Rewanże 7 marca. A już w środę (14 lutego) kolejne pierwsze mecze 1/8 finału - Real Madryt zagra z Paris Saint-Germain, a FC Porto z FC Liverpool.

Crvena Zvezda Belgrad zremisowała z CSKA Moskwa 0:0 w pierwszym spotkaniu 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europy. Pozostałe mecze zaplanowano na czwartek, a rewanże na przyszły tydzień.