NHL: Chicago Blackhawks - Calgary Flames 2:3

07 Lutego 2018

W lidze NHL, Chicago Blackhawks przegrali z Calgary Flames 2:3. Była to trzecia z rzędu porażka Jastrzębi i piąty z rzędu mecz przegrany we własnej hali. Był to również nieudany rewanż za poniesioną w sobotę porażkę w Calgary. Blackhawks objęli prowadzenie w 4. minucie pierwszej tercji po golu Alexa DeBrincata. Wyrównał dokładnie 70 sekund po pierwszej przerwie Dougie Hamilton. Kilka minut później Ryan Hartman zdobył drugiego gola dla Blackhawks, ale sędziowie po dwukrotnej analizie zapisu video go nie uznali. Na 3 i pół minuty przed końcem meczu kontrowersyjnego gola dla Flames zdobył Michael Stone. Chwilę później krążek do pustej bramki Hawks wpakował Sean Monahan. Patrick Kane zdobył bramkę kontaktową na 5 sekund przed końcową syreną, ale na na doprowadzenie do remisu nie było już szans. W kolejnym meczu, w czwartek, Chicago Blackhawks zmierzą się w United Center z Dallas Stars.