NBA: Los Angeles Clippers - Chicago Bulls 113:103

04 Lutego 2018

W lidze NBA, Chicago Bulls przegrali w sobotę szósty mecz z rzędu gładko ulegając na wyjeździe Los Angeles Clippers 103:113. Obie drużyny brzebudowują swoje składy. Clippers w zeszłym tygodniu oddali do Detroit swoją największą gwiazdę – Blake’a Griffin’a, Bulls pozbyli się Nikoli Miroticia. W ekiie z Chicago na parkiecie zabrakło również Lauri Markkanena i Krisa Dunna. Bulls rozpoczęli sobotni mecz ze sporym falstartem. Pierwsze punkty zdobyli dopiero po 4 minutach gry. Clippers nie uciekli jednak za daleko. Pierwsza kwarta zakończyła się ich 5-punktowym prowadzeniem. Bulls cały czas przegrywali, ale mimo słabej, zaledwie 38% skuteczności rzutów udawało się im trzymać blisko gospodarzy. Na początku trzeciej kwarty przegrywali już tylko 3 punktami. Losy meczu rozstrzygnęły się na początku ostatniej ćwiartki, kiecy Clippers szybko uciekli na 15-punktową odległość. Najskuteczniejszym Bykiem był Zach LaVine, który spędził na parkiecie rekordową ilość – 34 minut i mimo fatalnej pierwszej kwarty skończył mecz z dorobkiem 21 oczek. Poniedziałkowym meczem z Sacramento Kings Byki zakończą trzymeczową wyprawę na zachodnie wybrzeże. Do United Center wrócą dopiero w piątek. Zagrają wtedy z Minnesota Timberwolves.