Volta a la Comunitat Valenciana: Valverde wygrał 2. etap, Kwiatkowski 44.

02 Lutego 2018

Alejandro Valverde wygrał 2. etap kolarskiego wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana, 153,9 kilometra górzystej trasy z miejscowości Bétera do Albuixech. Hiszpan z ekipy Movistar po finiszu z trzyosobowej grupy wyprzedził swojego rodaka, Luisa Leona Sancheza (Astana) i Duńczyka Jakoba Fuglsanga (Astana). Najlepszy z Polaków, Michał Kwiatkowski (Sky) zajął 44. miejsce ze stratą 2 minut i 30 sekund do zwycięzcy. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) wywalczył 84. lokatę (+2:35), a Kamil Gradek (CCC) - 107. (+5:55). W klasyfikacji generalnej prowadzi Valverde, który ma 4 sekundy przewagi nad Sanchezem i 6 nad Fuglsangiem. Kwiatkowski jest 29. (strata 2:38), Owisan 66. (+2:38), a Gradek - 108. (+6:05). Wyścig potrwa do niedzieli.