NBA: Portland Trail Blazers - Chicago Bulls 124:108

01 Lutego 2018

W lidze NBA, Chicago Bulls gładko przegrali wyjazdowe spotkanie z Portland Trail Blazers 108:124. Była to piąta z rzędu porażka Byków. Bulls zagrali w mocno osłabionym składzie. Z powodu ciągle odczuwalnych skutków wstrząśnienia mózgu, do Portland nie poleciał Kriss Dunn. Z powodów osobistych w Chicago został również Lauri Markkanen. Na parkiecie Moda Center zabrakło jeszcze Nikoli Miroticia, który był z drużyną w Portland, był gotowy do gry, ale w oczekiwaniu na mający wkrótce nastąpić transfer do innej drużyny, zarząd klubu zabronił mu grać, żeby uniknąć niepotrzebnej kontuzji. Byki fatalnie rozpoczęli mecz. W pierwszych pięciu minutach gry udało im się zdobyć zaledwie 2 punkty. Przewaga gospodarzy wynosiła w tym momencie aż 21 punktów i na takim mniej-więcej poziomie utrzymała się już do końca spotkania. Jedynym jasnym punktem zespołu z Wietrznego Miasta był Zach LaVine. Podczas 22 minut spędzonych na parkiecie zdobył aż 23 punkty. W ekipie gospodarzy błyszczał C.J. McCollum – zdobywca aż 50 punktów. Bulls kontynuują tournée po zachodnim wybrzeżu, W piątek zagrają z Los Angeles Clippers, a w poniedziałek z Sacramento Kings.