NHL: Nashville Predators - Chicago Blackhawks 1:2

30 Stycznia 2018

W lidze NHL, Chicago Blackhawks wygrali drugi mecz z rzędu pokonując na wyjeździe Nashville Predators 2:1. Blackhawks przywieźli dwa bardzo cenne punkty po wygranej z bardzo niebezpiecznym rywalem. Przed tym meczem Predators nie przegrali w regulaminowym czasie gry od ośmiu spotkań. Jastrzębie objęli prowadzenie już na początku czwartej minuty pierwszej tercji. Po fatalnym błędzie obrońców gospodarzy, którzy zgubili krążek na własnym przedpolu, Juuse Sarosa, zastępoującego w bramce Nashville Pekka Rinne, pokonał David Kampf. Wyrównał w 3. minucie drugiej tercji Kyle Turris. Tym razem to Blackhawks pogubili się we własnej tercji obronnej i po fatalnym zagraniu Anton’a Forsberg’a oddali krążek rywalom. Wynik meczu ustalił Vinnie Hinostroza w 15. minucie drugiej części gry. Nick Schmaltz wyprowadził szybką kontrą, podał do Hinostrozy, a ten strzałem bez przyjęcia wpakował krążek do siatki. Trzecią tercję zdominowali gospodarze. Predators oddali w niej aż 22 strzały na bramkę Chicago, ale dzięki świetnej postawie Antona Forsberga, Blackhawks dowieźli prowadzenie do końca meczu. Po tym zwycięstwie, Blackhawks mają na koncie 55 punktów – o cztery mniej od Minnesota Wild zajmujących obecnie ostatnie premiowane awansem do Play Offs miejsce w Konferencji Zachodniej. W kolejnym spotkaniu, w czwartek, Jastrzębie zagrają na wyjeździe z Vancouver Canucks.