Chicagowska kronika policyjna

27 Stycznia 2018

Do poważnego wypadku doszło w sobotę po południu w chicagowskiej dzielnicy Loop. Około 4:20 po południu zderzyło się 8 samochodów w pobliżu skrzyżowania Congress Parkway i Wells. Zginęła jedna osoba a 23 zostały ranne. 11 z nich przewieziono w poważnym stanie do lokalnych szpitali. Policja podała nazwisko ofiary śmiertelnej. W wypadku zginął 35-letni Darius Sconiers. Na razie nie wiadomo jak doszło do kolizji. Ruch w tym rejonie wstrzymano na kilka godzin.

Na 15 miesięcy więzienia został skazany kasjer Chicago Community Bank za kradzież prawie 180 tysięcy dolarów. 39-letni Patrick Galvan w ubiegłym roku przyznał się do winy. Mężczyzna w ciągu dwóch lat podbierał pieniądze z szuflady kasjera a nawet z bankowego sejfu, z którego wyjmował  monety. Galvan został oskarżony o defraudację pieniędzy bankowych. Prokurator federalny w mowie końcowej podkreślił, że dopuścił się poważnego i przekalkulowanego przestępstwa.

Chicagowska policja potwierdziła, że w bankomacie w północnej dzielnicy znaleziono małe urządzenia, dzięki którym oszuści przejmowali numery kart debetowych i tzw. PIN-y. W czwartek pracownik banku PNC przy 4201 N Lincoln Ave zauważył dziwne urządzenie w ATM-ie. Natychmiast zawiadomił policję. Kolejne znaleziono w bankomacie Walgreens przy 1001 W Belmont Ave. Na razie nie wiadomo czy oszuści zdołali przejąć dane kart klientów banku PNC. W sprawie wszczęto dochodzenie.

Rok temu zamordowany został 37-letni Matthew Lange, asystent na Lewis University. Policja nadal nie ujęła mordercy i za pomoc w jego ustaleniu wyznaczono nagrodę w wysokości 50 tysięcy dolarów. Przypomnijmy: 27 stycznia 2017 roku Lange odbierał swojego 4-letniego syna z Scullen Middle School w Naperville, gdzie prowadzone były polskie zajęcia. Mężczyzna, który był po rozwodzie został zastrzelony w swoim samochodzie na parkingu szkolnym. Policja prosi o kontakt osoby, które mają informacje na temat zbrodni. Zapewnia anonimowość.

Stanowa policja z Indiany przejęła ponad 120 funtów marihuany. W czwartek po południu uwagę funkcjonariusza, patrolującego autostradę Indiana Toll Road w pobliżu Portage, zwrócił szary Dodge Avenger, którego kierowca złamał parę przepisów drogowych. Policjant zatrzymał samochód. Po przeszukaniu przez specjalnie przeszkolonego psa okazało się, że w samochodzie znajdują się narkotyki. Policja aresztowała 46-letniego kierowcę, Howarda Montgomery’ego i 32-letnią pasażerkę, Danielle Ruise. Oboje pochodzą z Rochester w stanie Nowy Jork. Postawiono im zarzut posiadania narkotyków. Przebywają w więzieniu powiatu Porter.

Dwie osoby zostały aresztowane po policyjnym pościgu, który rozpoczął się w czwartek rano w Indianie a zakończył w Chicago. Około 8:30 rano patrol policji powiatu Lake próbował zatrzymać samochód, który został skradziony. Złodziej porzucił Mercedesa i uciekł. Następnie ukradł kolejny samochód, białego Forda pickupa. Po prawie godzinnym pościgu udało się go zatrzymać dopiero w chicagowskiej dzielnicy Washington Heights na autostradzie Dan Ryan w pobliżu 93. ulicy i May. Podczas pościgu jeden z radiowozów zderzył się z innym samochodem, niegroźnie ranny został funkcjonariusz i policyjny pies. Z informacji podanych przez policję wynika, że zatrzymanym zostanie postawionych kilka zarzutów, jakich dokładnie na razie nie ujawniono.

Sześciu studentów Uniwersytetu DePaul zostało obrabowanych w czwartek wieczorem. Z zeznań poszkodowanych wynika, że zostali zaatakowani przez tych samych napastników, poruszających się białym Audi. Pierwszy student został napadnięty w pobliżu skrzyżowania Clybourn i Racine, kolejnych czterech przed sklepem przy North Sheffield a jeden zaledwie dwie ulice dalej. Złodzieje mieli na twarzy maski jakie używają lekarze podczas operacji. Wiadomo jednak, że byli to Afroamerykanie w wieku około 20 lat. Ofiarom zabrali portfele i inne cenne przedmioty. Policja poszukuje sprawców.

Dodaj komentarz

Powrót