NBA: Chicago Bulls - Los Angeles Lakers 103:108

27 Stycznia 2018

W lidze NBA, Chicago Bulls przegrali wczoraj trzeci mecz z rzędu ulegając we własnej hali Los Angeles Lakers 103:108. Po pierwszych pięciu wyrównanych minutach gry wydarzenia na parkiecie zostały zdominowane przez Gości. Lakers jeszcze w pierwszej kwarcie uciekli Bykom na odległość 15 punktów. Dzięki dobrej postawie rezerwowych Chicago, Bulls zaczęli mozolnie odrabiać straty i po 5 minutach gry w drugiej połowie zdołali doprowadzić do remisu 68:68. Wtedy przyszedł jednak kolejny kryzys. Lakers zdobyli 11 kolejnych punktów i objęli dwupunktowe prowadzenie. Jeszcze na początku czwartej kwarty Bulls przegrywali dziesięcioma oczkami i wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem po serii kilku celnych rzutów za trzy punkty i dzięki czkawce gości, Byki nie tylko odrobili straty, ale wyszli nawet na prowadzenie. Na 3 minuty przed końcem gry prowadzili niespodziewanie 95:94. Niestety końcówka należała do Jeziorowców. Przez ponad 2 minuty Bulls nie potrafili zdobyć ani jednego punktu. Goście natomiast systematycznie powiększali swoją przewagę. Najskuteczniejsi w ekipie Bulls byli wczoraj rezerwowi: Nikola Mirotić zdobył 18, a Bobby Portis i Denzel Valentine po 16 punktów. W kolejnym spotkaniu, w niedzielę, Bulls w United Center zmierzą się z Milwaukee Bucks.