NHL: Detroit Red Wings - Chicago Blackhawks 1:5

26 Stycznia 2018

W lidze NHL, Chicago Blackhawks przerwali serię czterech porażek odnosząc pewne wyjazdowe zwycięstwo nad Detroit Red Wings 5:1. Za wszystkie pięć zdobytych w Little Cesar’s Arena w Detroit goli odpowiedzialność ponosi pierwsza linia Blackhawks złożona z Jonathan’a Toews’a, pierwszoroczniaka – Alexa DeBrincat’a i pozyskanego niedawno z Arizony – Anthony’ego Duclair. Strzelanie rozpoczął DeBrincat w 4. minucie pierwszej tercji. 2 minuty później na 2:0 podwyższył Anthony Duclair. Ten sam zawodnik, w 9. minucie gry asystował przy trzeciej bramce Blackhawks, której autorem był Vinnie Hinostroza. Trener Red Wings natychmiast wymienił bramkarza. Słabo dysponowanego Jimmy’ego Howard’a zastąpił Czech Petr Mrazek. W drugiej tercji, Hawks, jak zwykle w tym sezonie, zagrali słabiej oddając tylko 7 strzałów na bramke rywali. W 12. minucie, swoją drugą bramkę, po podaniu Jonathana Toewsa zdobył Alex DeBrincat. Gospodarze jedynego gola strzelili na niespełna 4 minuty przed końcem spotkania. Podczas Power Play Detroit, Antona Forsberga pokonał Anthony Mantha. Wynik meczu ustalił strzałem do pustej bramki na 19 sekund przed końcem gry – Alex DeBrincat kompletując tym samym drugiego hat-tricka w swojej karierze. Blackhawks mieli wczoraj sporo szczęścia. Krążek po strzałach gospodarzy aż trzykrotnie odbijał się od słupka bramki Chicago. Mimo zwycięstwa, Blackhawks ciągle znajdują się na ostatnim miejscu tabeli dywizji Centralnej. W kolejnym spotkaniu, we wtorek, zagrają na wyjeździe z Nashville Predators.