NBA: New Orleans Pelicans - Chicago Bulls 132:128 po 2 dogrywkach

23 Stycznia 2018

W lidze NBA, Chicago Bulls przegrali wczoraj z New Orleans Pelicans dreszczowiec zakończony dwiema dogrywkami 128:132. Po trzech kwartach Bulls prowadzili 82:81. Po świetnym początku czwartej kwarty, na 7 i pół minuty przed końcem gry przewaga Byków wzrosła do 18 punktów. Zanosiło się na gładkie, 19. zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Tymczasem Pelicans zaczęli w błyskawicznym tempie odrabiać straty. Na 22 sekundy przed końcem gry wyszli nawet na prowadzenie 112:110. Wyrównał Markkanen, ale na 3 sekundy przed końcową syreną, po osobistych Anthony Davis’a gospodarze znów prowadzili dwoma punktami. W ostatniej akcji regulaminowego czasu gry Justin Holiday został faulowany przy próbie rzutu za trzy punkty. Pierwsze dwa osobiste trafił, doprowadzając tym samym do remisu. Trzeci, który dałby Bykom zwycięstwo – chybił. Pierwsza dogrywka zakończyła się niemal identycznie. Lauri Markkanen doprowadził do remisu wykorzystując pierwszy rzut osobisty. Drugą próbę przestrzelił. W drugim over-time gospodarze prowadzili już od pierwszej do ostatniej minuty. Najwięcej w drużynie, po 22 punkty zdobyli wczoraj Jerrian Grant i Robin Lopez. Grant i Markkanen zaliczyli double-double. Bulls wracają do akcji w środę. Na wyjeździe zmierzą się wtedy z Philadelphia 76’ers.