New England Patriots i Philadelphia Eagles zagrają o Super Bowl!

21 Stycznia 2018

New England Patriots i Philadelphia Eagles zmierza się 4 lutego w 52. Super Bowl. Patrioci pokonali na własnym terenie Jacksonville Jaguars 24:20. Philadelphia Eagles, również u siebie rozgromili Minnesota Vikings 38:7. New England Patriots wystąpili w finale Konferencji AFC po raz siódmy z rzędu i dwunasty w ostatnich 17 latach. Ich rywale – Jacksonville Jaguars na tym szczeblu rozgrywek zameldowali się po raz pierwszy od 1999 roku. Skazywana na pożarcie ekipa z Florydy, dysponująca jedną z najlepszych formacji defensywnych w lidze zaskoczyła jednak swoich utytułowanych rywali. Patriots, jako pierwsi zdobyli punkty po 31-jardowym kopnięciu Stephena Gostkowskiego, ale dzięki dwóm przyłożeniom zdobytym w drugiej kwarcie, Jaguars schodzili na przerwę prowadząc 14:10. Sensacją zaczęło pachnieć na dobre w czwartej kwarcie, kiedy prowadzenie gości wzrosło do 10 punktów. Na domiar złego Patriots musieli grać bez kontuzjowanego tight-enda – Roba Gronkowskiego. W końcówce dał o sobie znać kunszt rozgrywającego Patriots – Toma Brady. Numer ”12” podał na dwa kolejne przyłożenia, których adresatem był filigranowy skrzydłowy – Dany Amendola. To ostatnie, zdobyte na 2 minuty i 48 sekund przed końcem gry dało zwycięstwo Patriotom. W finale NFC zabrakło emocji. Faworyzowani Minnesota Vikings, stojący przed szansą gry w Super Bowl rozgrywanym na ich własnym stadionie już po pierwszej połowie przegrywali 7:24. Doskonały mecz rozegrał rozgrywający Orłów – Nick Foles. Podał na 352 jardy i 3 przyłożenia. Dwa z nich złapał doskonale nam znany Alshon Jeffrey. W ekipie z Minnesoty nie funkcjonowało tak naprawdę nic. Słabo zagrał atak, który aż trzykrotnie oddawał piłkę rywalom, a obrona była zaledwie cieniem formacji, która dominowała w sezonie zasadniczym. 52. Super Bowl zostanie rozegrany 4 lutego na US Bank Stadium w Minneapolis. Oprócz New England Patriots i Philadelphia Eagles zobaczymy tam Justina Timberlake’a, który wystąpi podczas Half-Time Show, oraz P!NK, która zaśpiewa przed meczem hymn USA. Koszt 30-sekundowej reklamy telewizyjnej emitowanej podczas meczu wynosi w tym roku, bagatelka – 5 milionów dolarów.