NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 0:4

14 Stycznia 2018

W lidze NHL, Chicago Blackhawks przegrali z Detroit Red Wings 0:4. Grając na własnym terenie, w prestiżowym meczu przeciwko swojemu odwiecznemu rywalowi, Blackhawks zaprezentowali się fatalnie. Goście ustalili warunki gry zdobywając na początku pierwszej tercji dwie bramki w odstępie zaledwie 130 sekund. W 5. minucie gry, po pięknym podaniu od Andreas’a Athanasiou zza bramki Chicago, wynik meczu otworzył Dylan Larkin. Dwie minuty później, przy biernej postawie defensywy Blackhawks, podwyższył Mike Green. W drugiej tercji, zamiast zrywu, Jastrzębie zdołali oddać zaledwie 5 strzałów na bramkę Petra Mrazka. W trzeciej, kiedy trzeba było ryzykować, kolejne dwa gole zdobyli Red Wings. Przy obu z nich spore zastrzeżenie można mieć do postawy obrońców Hawks. W 6. minucie, na 3:0 podwyższył Anthony Mantha, a wynik meczu w 14. minucie ustalił Tyler Bertuzzi dobijając potężne uderzenie Nick’a Jensen’a. Blackhawks plasują się na 10. miejscu w Konferencji Zachodniej ligi NHL. Jastrzębie czekają teraz pięciodniowe ferie zimowe. Na lód wrócą dopiero w sobotę. W United Center zmierza się wtedy z New York Islanders.