NHL: Chicago Blackhawks - Winnipeg Jets 2:1

13 Stycznia 2018

W lidze NHL, Chicago Blackhawks pokonali wczoraj we własnej hali aktualnych liderów konferencji zachodniej – Winnipeg Jets 2:1. Odrzutowe nie bez powodu znajdują się na szczycie tabeli Konferencji Zachodniej. W sześciu z siedmiu ostatnich spotkań zaaplikowali swoim rywalom, co najmniej po cztery bramki. W piątek, w United Center zdołali zdobyć tylko jedną. Pierwsza, nieciekawa tercja zakończyła się bez goli. Groźnie pod bramka Chicago było na dwie minuty przed pierwszą przerwą. Hawks o mało nie wpakowali sobie wtedy samobója. Krążek zmierzający do opustoszałej bramki wybił w ostatniej chwili Gustav Forsling. W drugiej części gry tempo meczu wyraźnie ożyło. W 5. minucie Connor Murphy potężnie uderzył z dystansu, a obchodzący właśnie 23. urodziny David Kampf zmienił kierunek lotu krążka tuż przed bramką Winnipeg zdobywając swojego pierwszego gola w karierze. W 17. minucie Jan Rutta podwyższył na 2:0. Spory udział przy tej bramce miał sprowadzony do Chicago kilka dni temu Anthony Duclair, który najpierw podał do Rutty, a później zasłonił bramkarza Jets. Goście jedynego gola meczu zdobyli na 3 minuty i 21 sekund przed końcem gry po strzale Patrick’a Laine’a. W końcówce meczu wycofali bramkarza i byli bardzo bliscy zdobycia wyrównującego gola. W ostatniej minucie, krążek po jednym ze strzałów Winnipeg odbił się od słupka bramki Jeff’a Glass’a. Po raz kolejny Blackhawks zagrają w niedzielę. Ich rywalami w United Center będą Detroit Red Wings.