NHL: Chicago Blackhawks - Las Vegas Golden Knights 4:5

06 Stycznia 2018

W lidze NHL, Chicago Blackhawks, po zaciętym meczu przegrali wczoraj w United Center z Las Vegas Golden Knights 4:5. Po sześciu kolejnych meczach wyjazdowych, Blackhawks siedem z ośmiu najbliższych spotkań rozegrają w United Center. W pierwszym z nich Jastrzębiom przyszło zmierzyć się z najlepszymi w Konferencji Zachodniej Las Vegas Golden Knights. Wynik meczu otworzyli goście. W 5. minucie strzał Jonathana Marchessaulta odbił się aż od dwóch zawodników Vegas i między parkanami Jeff’a Glass’a wpad do siatki. Chicago. W 16. minucie rycerze podwyższyli na 2:0. Tym razem strzał Merchessault’a odbił się od jednego z obrońców Blackhawks zanim znalazł drogę do bramki. Na 2 minuty przed pierwszą przerwa kontaktową bramkę zdobył Vinnie Hinostroza. Tak naprawdę strzelał Brandon Saad, a krążek w drodze do bramki odbił się od nogi Hinostrozy. Po sześciu minutach gry w drugiej tercji, trzeciego gola dla gości zdobył William Karlsson, Blackhawks zdołali jednak jeszcze w tej części gry doprowadzić do wyrównania. Drugiego gola, w 8. minucie zdobył Patrick Scharp, trzeciego na minutę przed przerwą – Nick Schmaltz. Po 30 sekundach gry w ostatniej tercji Blackhawks wyszli w końcu na prowadzenie po trafieniu Jonathan’a Toews’a. Dokładnie 5 minut później wyrównał jednak Cody Eakin. Wynik meczu w 14. minucie ustalił Reilly Smith. Blackhawks w końcówce meczu wycofali bramkarza, nie byli jednak w stanie zdobyć wyrównującego gola. W kolejnym spotkaniu, w niedzielę, Jastrzębie na własnym terenie zmierzą się z Edmonton Oilers.