NBA: Chicago Bulls - Toronto Raptors 115:124

03 Stycznia 2018

W lidze NBA, Chicago Bulls przegrali na własnym terenie z Toronto Raptors 115:124. Była to trzecia z rzędu porażka Chicago Bulls i kolejny mecz, w którym Byki zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Grając przeciwko drugiej najlepszej drużynie Konferencji Wschodniej, Bulls po pierwszej kwarcie odskoczyli na wysokie, dziesięciopunktowe prowadzenie. Po drugiej ta przewaga stopniała do trzech punktów, ale ciągle dawała nadzieje na emocjonująca końcówkę, tym bardziej, że po 8 minutach gry w trzeciej ćwiartce, Bulls znów uciekli faworyzowanym rywalom na odległość 9 punktów. Niestety, wydarzenia w ostatniej części gry zdominowali goście pod przewodnictwem DeMar’a DeRozan’a – zdobywcy aż 35 punktów. Raptors objęli prowadzenie 93:92 po „trójce”Delon’a Wright’a na nieco ponad 10 minut przed końcem gry. Od tego momentu ekipa z Toronto systematycznie odjeżdżała zagubionym gospodarzom. Na półtorej minuty przed końcową syreną, Raptors prowadzili aż 18 punktami. Aż trzech Byków Markkanen, Mirotić i Holiday, zdobyło ponad 20 punktów. Najskuteczniejszy z 26 oczkami był ten trzeci. Markkanen zaliczył double Double. W kolejnym meczu, w piątek, Bulls zagrają na wyjeździe z Dallas Mavericks.