NHL: New York Rangers - Chicago Blackhawks 2:5

03 Stycznia 2018

W NHL, Chicago Blackhawks na wyjeździe, w Madison Square Garden, pokonali New York Rangers 5:2. Wczorajsze zwycięstwo pozwoliło Czarnym Jastrzębiom odbić się od dna dywizji centralnej ligi NHL. Mecz rozpoczął się pod dyktando Blackhawks, którzy już w pierwszej tercji oddali aż 16 strzałów na bramkę Henrik’a Lundqvist’a. Udało się go pokonać dopiero w 17. minucie po trafieniu Vinnie Hinostrozy. Niestety gospodarze dopowiedzieli już 2 minuty później. Wyrównująca bramkę zdobył Nick Holden. Blackhawks ponownie wyszli na prowadzenie w 9. minucie drugiej tercji. Bramkarz Rangersów obronił strzał Nick’a Schmaltz’a, ale szczęśliwie dla Czarnych Jastrzębi krążek do własnej siatki wepchnął powalony na lód obrońca Nowojorczyków – Marc Staal. Dwie minuty później, bramkarz Chicago Jeff Glass wystrzelił krążek poza plac gry. Zrobił to w tak niefortunnym momencie, że Hawks musieli grać przez moment 3 na 5. Rangers szybko wykorzystali tą okazję i po strzale Mika Zibanejad’a doprowadzili do wyrównania Blackhawks po raz trzeci objęli prowadzenie 2 i pół minuty po drugiej przerwie po golu Patrick’a Sharp’a. Tym razem udało się je dowieźć do końca meczu. W końcówce Rangers wycofali bramkarza. Skarcili ich za to Jonathan Toews i Patrick Kane strzelając dwa gole do pustej bramki w ostatniej minucie meczu. W kolejnym spotkaniu, w piątek, Blackhawks będą gościć w United Center debiutująca w tegorocznych rozgrywkach ligi NHL drużynę Las Vegas Golden Knights.