NBA: Chicago Bulls przegrali po dogrywce z Portland Trail Blazers

02 Stycznia 2018

W lidze NBA, Chicago Bulls przerwali wczoraj serię siedmiu kolejnych zwycięstw we własnej hali przegrywając po dogrywce z Portland Trail Blazers 120:124. Bulls przywitali Nowy Rok od porażki, ale przez 53 minuty walczyli jak równy z równym z szóstą drużyną Konferencji Zachodniej. Warunki gry w pierwszej kwarcie dyktowali goście, którzy mimo iż ich najlepszy gracz C.J. McCollum nie trafił siedmiu pierwszych rzutów z gry odskoczyli na 10 punktową odległość. Bulls dogonili rywali w drugiej kwarcie i na przerwę schodzili prowadząc jednym punktem: 53:52. Minimalne prowadzenie Byków utrzymało się prawie przez całą drugą połowę. Jeszcze na minutę i 48 sekund, Bulls prowadzili 110:105. Niestety w końcówce o wiele lepsi okazali się Trail Blazers. Po świetnej grze McCullom’a i okresie fatalnej skuteczności Byków, goście doprowadzili do remisu 112:112 na 57 sekund przed końcem gry. Już do końca regulaminowego czasu gry żadna ze stron nie zdobyła ani jednego punktu. W dogrywce, Byki nie prowadzili ani przez sekundę. Blazers zdobyli 12, Bulls tylko 8 punktów. Aż 7 graczy Chicago zdobyło wczoraj ponad 10 punktów. Najwięcej – 22 nazbierał Kris Dunn. Nikola Mirotić, mimo iż po trudnej do zrozumienia decyzji trenera Fred’a Hoiberg’a nie pojawił się na parkiecie w ostatnich 12 minutach gry, zaliczył double-double z 18 punktami i 10 zbiórkami. Kolejny mecz Chicago Bulls rozegrają w środę. Na własnym terenie podejmą Toronto Raptors.