Orędzie noworoczne prezydenta Andrzeja Dudy

31 Grudnia 2017

Prezydent Andrzej Duda nazwał mijający 2017 rokiem dobrych zmian i czasem budowania Państwa służącego wszystkim bez wyjątku obywatelom. W orędziu noworocznym wygłoszonym w Telewizji Polskiej życzył Polakom, aby przyszły rok spajał naszą wspólnotę narodową. Zachęcił, abyśmy rok 2018 uczynili rokiem narodowej dumy i poczucia wspólnoty obywatelskiej. "Świętujmy nasze dotychczasowe osiągnięcia i wspólnie pracujmy na nowe sukcesy. W ten wyjątkowy czas bądźmy razem - tu w kraju i w gronie Rodaków mieszkających za granicą" - mówił prezydent. Andrzej Duda podkreślił, że rok setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będzie czasem namysłu nad tym, jaką Polskę chcemy zostawić dzieciom i wnukom. Zaprosił do udziału w debacie nad kształtem naszej wspólnoty obywatelskiej. Zaapelował, abyśmy razem zdecydowali o tym, jaka ma być nowa konstytucja na nowe nadchodzące czasy. "Kształtujmy swoją przyszłość z nadzieją i ufnością w nasze możliwości tak, jak ci, którzy odważną walką i wytrwałą pracą odzyskali niepodległe Państwo polskie" - mówił Andrzej Duda. Prezydent zwrócił uwagę na wymowę faktu, że w roku świętowania odzyskania niepodległości Polska znajdzie się w gronie krajów, które stoją na straży pokoju i rozstrzygają najważniejsze problemy polityki międzynarodowej. Przypomniał, że od pierwszego stycznia Polska będzie jednym z 15 członków Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. "Wniesiemy tam nasze wartości, wielowiekowe doświadczenia w dążeniu do wolności, pokoju i współpracy między narodami" - podkreślił Andrzej Duda. Prezydent życzył, aby nowy 2018 rok przyniósł nam i naszym bliskim pokój, rodzinne szczęście i dostatek oraz spełnienie wszystkich planów i marzeń. "Niech ten nowy rok będzie pomyślny dla naszej Ojczyzny, dla naszych rodzin, dla każdego z nas" - życzył Andrzej Duda.

Dodaj komentarz

Powrót