NHL: Blackhawks pokonali po dogrywce Oilers!

30 Grudnia 2017

W lidze NHL, Chicago Blackhawks po dogrywce pokonali w wyjazdowym meczu Edmonton Oilers 4:3. Piątkowe zwycięstwo przerwało serię trzech kolejnych porażek Czarnych Jastrzębi. Był to również pierwszy w karierze występ w NHL Jeff’a Glass, 32-letniego kanadyjskiego golkipera, który stanął między słupkami bramki Chicago. Spisał się świetnie broniąc 38 z 40 strzałów Oilers. Gospodarze jako pierwsi zdobyli gola. W 15. minucie pierwszej tercji, podczas gry w przewadze wynik meczu otworzył Jesse Puljujarvi. Wyrównał 5 minut później Ryan Hartman wykorzystując poddanie Patrick’a Kane’a. W drugiej tercji Blackhawks objęli prowadzenie po golu Alex’a DeBrincat’a w 15. minucie. W 9. minucie trzeciej części gry Jastrzębie strzelili trzeciego gola. Jordan Osterle tak naprawdę trafiłw poprzeczkę bramki Nafciarzy, ale później krążek szczęśliwie odbił się od jednego z obrońców gospodarzy i wpadł do klatki. Wydawało się, ze doświadczeni Blackhawks będą w stanie bezpiecznie dowieźć dwubramkową przewagę do końca meczu. Nic bardziej mylnego. Na niespełna 3 minuty przed końcem gry Oilers wycofali bramkarza i natychmiast, po strzale Ryan’a Nugent’a-Hopkins’a zdobyli bramkę kontaktową. Bramkarz Edmonton ponownie opuścił lodowisko na minutę przed końcem gry i… gospodarze doprowadzili do wyrównania po trafieniu Niemca – Leon’a Draisaitla. W dogrywce szczęści dopisało Czarnym Jastrzębiom. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 50. sekundzie doliczonego czasu gry Patrick Kane. W trzecim, ostatnim meczu wyjazdowego, kanadyjskiego tournée, Blackhawks zagrają w niedzielę z Calgary Flames.