NBA: Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 106:115

26 Grudnia 2017

W lidze NBA, Chicago Bulls przerwali serię dwóch kolejnych porażek i na wyjeździe pokonali wczoraj Milwaukee Bucks 115:106. Było to ósme zwycięstwo Byków w ostatnich dziesięciu meczach. Te dwa przegrane spotkania to wyjazdowe porażki z ekipami z ścisłej czołówki tabeli Konferencji Wschodniej – Boston Celtics i Cleveland Cavaliers. Wczorajsza konfrontacja z Bucks rozpoczęła się po myśli gospodarzy. Ekipa z Milwaukee prowadziła przez niemal całą pierwszą połowę. Dopiero tuż przed przerwą Bulls dogonili rywali i na przerwę schodzili prowadząc 56:53. Po trzeciej kwarcie był remis 83:83, ostatnie 12 minut gry należało jednak do Byków. Koszykarze z Chicago już na początku ostatniej ćwiartki wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Na 2 minuty i 11 sekund przed końcem gry prowadzili 9 punktami. Było po meczu. Bulls wygrali mimo słabszej od rywali skuteczności rzutów. O losach meczu zadecydowało aż 20 strat Milwaukee. Najskuteczniejszym graczem Chicago był z dorobkiem 24 punktów, wchodzący z ławki rezerwowych – Nikola Mirotić. Kris Dunn, wyrzucony z boiska za przepychankę z rywalem na 16 sekund przed końcową syreną zaliczył trzecie w tym sezonie double-double. W kolejnym spotkaniu, już dziś, Byki podejmą w United Center New York Knicks.