Włochy: Juventus Turyn wygrał z AS Romą

24 Grudnia 2017

Juventus Turyn wygrał u siebie z Romą 1:0 (1:0) w najciekawiej zapowiadającym się meczu 18. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Włoch. Liderem przed przerwą świąteczną Napoli, które pokonało u siebie Sampdorię 3:2. Tabelę zamyka klub z Benewentu, który w Genui stracił gola w doliczonym czasie i poniósł 17. porażkę w 18. spotkaniu sezonu. W Turynie 3 punkty Juventusowi zapewnił Mehdi Benatia, który strzelił gola w 18. minucie. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny, który latem przeszedł do turyńskiego klubu właśnie z Romy. W zespole z Rzymu z ławki rezerwowych oglądał sobotnie spotkanie bramkarz Łukasz Skorupski. Juventus ma 44 punkty i zajmuje 2. miejsce w tabeli; traci punkt do Napoli, które w sobotę wygrało u siebie z Sampdorią 3:2 (3:2). Bramki dla gospodarzy zdobyli Allan (17'), Lorenzo Insigne (33') i Marek Hamsik (39'), a dla gości - Gaston Ramirez (2') oraz Fabio Quagliarella z rzutu karnego (27'). Od 77. minuty klub z Neapolu grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mario Rui. W obu drużynach wystąpili reprezentanci Polski - w Napoli w 70. minucie wszedł Piotr Zieliński; w Sampdorii całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński, a w 75. minucie na boisku pojawił się Dawid Kownacki. Trzecie miejsce w tabeli Serie A zajmuje Inter Mediolan, który poniósł drugą z rzędu porażkę - na wyjeździe uległ Sassuolo 0:1 (0:1) po golu Diego Falcinellego (34'). W 49. minucie rzutu karnego dla Interu nie wykorzystał Mauro Icardi. Inter traci do Napoli 5 pkt., a dalej jest Roma z dorobkiem 38 pkt. W innych ciekawszych, sobotnich meczach Lazio wygrało z Crotone 4:0 (0:0), a Milan przegrał u siebie z Atalanta 0:2 (0:1). Tabelę serie A zamyka klub z Benewentu, który w doliczonym czasie meczu w Genui stracił gola z karnego i ma wciąż tylko punkt.