NHL: New Jersey Devils - Chicago Blackhawks 4:1

24 Grudnia 2017

W lidze NHL, Chicago Blackhawks przegrali w sobotę wyjazdowe spotkanie z New Jersey Devils 1:4. Mecz w New Jersey był ostatnim spotkaniem Czarnych Jastrzębi przed mająca potrwać aż 5 dni przerwą świąteczną. Oglądając pierwszą tercję tego meczu trudno było oprzeć się wrażeniu, że Hawks rozpoczęli ją odrobinę za wcześnie. Devils rozpoczęli strzelanie już w trzeciej minucie gry. Gola strzałem z dystansu zdobył Brian Boyle. W 10. minucie. podczas power play gospodarzy, po strzale Kyle’a Palmieri krążek odbił się od łyżwy obrońcy Hawks – Gustav’a Forsling’a i wpadł do siatki. 4 minuty później było już 3:0. Devils serią szybkich podań rozmontowali defensywę Chicago, a bezradnego Corey Crawforda pokonał Pavel Zacha. W drugiej tercji Blackhawks wzięli się do roboty. Oddali aż 22 strzały na bramkę Cory Schneider’a, ale udało się go pokonać tylko raz. W 18. minucie, gola numer 300 w swojej karierze w NHL zdobył Patrick Kane strzelając z dystansu między nogami obrońcy. Kaner został piątym w historii Chicago Blackhawks zawodnikiem, który zdobył dla Chicago 300 bramek. Wynik meczu, na 2 minuty i 2 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił po szybkiej kontrze gospodarzy Taylor Hall. Po rozegraniu 35 spotkań, Blackhawks z dorobkiem 39 punktów zajmują 9. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. W kolejnym meczu, 28 grudnia zmierza się na wyjeździe z Vancouver Canucks.