NBA: Boston Celtics - Chicago Bulls 117:92

24 Grudnia 2017

Chicago Bulls ponieśli w sobotę drugą porażkę z rzędu. Byki na wyjeździe ulegli Boston Celtics 92:117. Podopiecznym trenera Fred’a Hoiberg’a wystarczyło sił tylko na pierwszą połowę konfrontacji z najlepsza aktualnie drużyną w NBA. Po dwóch ćwiartkach Bostończycy prowadzili zaledwie dwoma punktami: 60:58 i zanosiło się na emocjonującą drugą połowę. Podobnie jak we wcześniejszym meczu z Cleveland Cavaliers, Bulls fatalnie rozpoczęli drugą połowę. W ciągu czterech minut od wznowienia gry gospodarze zdobyli 13 punktów. Bulls odpowiedzieli dwoma. W efekcie Celtics odskoczyli na trzynastopunktową przewagę, którą niestety bezlitośnie powiększali do końca spotkania. Bulls grali przy skuteczności rzutów gry poniżej 40% i popełnili aż 15 strat. Najwięcej – 17 punktów dla Chicago zdobył wchodzący z ławki rezerwowych Bobby Portis. Żaden zawodnik z wyjściowej piątki Byków nie przekroczył 12 oczek, a Kris Dunn trafił tylko jeden z 12 oddanych rzutów. Bulls wracają do gry dopiero we wtorek. Na wyjeździe zmierza się wtedy z Milwaukee Bucks.