NHL: Dallas Stars - Chicago Blackhawks 4:0

22 Grudnia 2017

Chicago Blackhawks przegrali wczoraj wyjazdowe spotkanie z Dallas Stars 0:4 przerywając tym samym serię pięciu kolejnych zwycięstw. Pierwszy gol padł w 18. minucie pierwszej, wyrównanej tercji. W kilka sekund po zakończeniu power-play gospodarzy, Jamie Benn pokonał Corey Crowforda wykorzystując piękne podanie Remi’ego Ellie. Podobnie jak w większości rozgrywanych w tym sezonie spotkań, Blackhawks zaliczyli bardzo słabą drugą tercję. Gospodarze punktowali w 2., 6. i 16. minucie po golu Antoine Roussel’a i dwóch trafieniach Tyler’a Seguin’a. W tegorocznych rozgrywkach, Blackhawks mają bilans bramek w drugiej tercji wynoszący minus 7. Dla porównania, w pierwszej tercji Jastrzębie są na plus 11, w trzeciej na plus 9. Blackhawks oddali wczoraj 24 strzały na bramkę Ben’a Bishop’a. nie zdołali pokonać go ani razu. Jastrzębie mogą mówić o sporym pechu. Krążek po ich strzałach aż trzykrotnie trafiał w słupek. W pierwszej tercji „żelazo” zaliczył Alex DeBrincat, w drugiej Nich Schmaltz i Brent Seabrook. Po raz kolejny Blackhawks zobaczymy w akcji w sobotę. Na wyjeździe zmierzą się z druga najlepszą drużyna Konferencji Wschodniej – New Jersey Devils.