NBA: Chicago Bulls - Orlando Magic 112:94

20 Grudnia 2017

W lidze NBA trwa zwycięski marsz Chicago Bulls. Byki pokonały przed własną publicznością Orlando Magic 112:94 wygrywając tym samym siódmy mecz z rzędu. Te siedem kolejnych zwycięstw to aktualnie najdłuższa tego typu seria w Konferencji Wschodniej i druga w całej NBA. Tylko Houston Rockets wygrali więcej meczów pod rząd. Środowy rywal Byków – Orlando Magic podążają natomiast w odwrotnym kierunku. Porażka w United Center była szóstą z rzędu klęską Magików. Spotkanie z Orlando rozpoczęło się po myśli Bulls. Gospodarze zdobyli pierwsze 12 punktów meczu. Pod koniec pierwszej kwarty Magic zmniejszyli stratę do jednego punktu, ale Byki szybko odskoczyli na ponad dziesięciopunktową odległość. W czwartej kwarcie Bulls prowadzili przez moment aż 30 punktami. Siódma z rzędu wygrana Chicago to efekt świetnej gry całego zespołu. Aż sześciu graczy zaliczyło ponad 10 punktów. Dwóch – Denzel Valentine i Nikola Mirotić – double-double. Bulls grali przy 50% skuteczności rzutów, trafili 11 „trójek” i w całym meczu popełnili tylko 9 strat. O ósme zwycięstwo z rzędu, Chicago Bulls powalczą już w czwartek. Zadanie będzie jednak arcytrudne, bo Byki na wyjeździe zagrają z Cleveland Cavaliers.