NBA: Szóste, kolejne zwycięstwo Chicago Bulls!

18 Grudnia 2017

Chicago Bulls nie przestają zadziwiać. W poniedziaek Byki pokonały przed własną publicznością Philadelphia 76ers 117:115 odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu. Kiedy 6 grudnia Nikola Mirotić wracał do gry zapowiedział buńczucznie, że od tego momentu Bulls nie przegrają ani jednego meczu. Nikt oczywiście nie brał go wtedy na poważnie. Jego drużyna przegrała 10 kolejnych spotkań z rzędu. Dwa tygodnie i sześć meczy później – okazuje się, że słowa Miroticia ciągle się sprawdzają. Bulls kontrolowali większa część meczu. Po pierwszej kwarcie prowadzili pięcioma, po drugiej ośmioma punktami. W trzeciej części gry goście odrobili jednak straty i po świetnym początku ostatniej części gry objęli prowadzenie. Na 3 minuty i 49 sekund przed końcem gry Sixers wygrywali 107:101. Wydawało się, że magiczna seria Byków w końcu się skończy. Tymczasem Bulls zachowali się jak starzy ligowi wyjadacze. Markkanen trafił za 3 punkty. Chwilę później Mirotić zablokował rzut Dario Saricia, a Kris Dunn dorzucił kolejną trójkę. Passa Bulls trwała dalej. Mirotić przechwycił piłkę, a celny rzut z faulem zaliczył JJ Redick. Bulls wyszli nagle na prowadzenie 110:107 i dzięki uważnej grze dowieźli je do końcowej syreny. Aż siedmiu graczy Chicago zdobyło wczoraj powyżej 10 punktów. Najwięcej, po 22 zanotowali Nikola Mirotić i Kris Dunn. Po raz kolejny Bulls zobaczymy w akcji w środę. W United Center zmierzą się wtedy z Orlando Magic.