NHL: Chicago Blackhawks - Minnesota Wild 4:1

17 Grudnia 2017

W lidze NHL trwa świetna passa Chicago Blackhawks. W United Center Czarne Jastrzębie pokonali Minnesota Wild 4:1. Był to piąty z rzędu zwycięski mecz podopiecznych trenera Joelle’a Quenneville. Bohaterem spotkania był Patrick Kane. Numer 88 otworzył wynik meczu w 11. minucie pierwszej tercji. Po szybkiej kontrze Blackhawks, Kaner rozegrał krążek z Nick’iem Schmaltz’em i strzałem tuż przy prawym słupku umieścił go w siatce. W 16. minucie drugiej, zdominowanej przez Blackhawks części gry, Kane wykorzystał piękne podanie Jordan’a Osterle przez dwie niebieskie linie i podwyższył na 2:0. Tuż po drugiej przerwie Blackhawks zdobyli kolejną bramkę. Tym razem Ryan Hartman odebrał krążek rywalom i po solowej akcji wykiwał bramkarza Wild. Goście strzelili 4 minuty później. Zasłoniętego Corey Crawford’a pokonał strzałem z dystansu Matt Dumba. Wynik meczu ustalił na 4 minuty przed końcową syreną Tommy Wingles. Podczas power-play Minnesoty, goście wycofali dodatkowo bramkarza, zgubili jednak krążek rozgrywany tuż przy niebieskiej linii. Z nieoczekiwanego prezentu skorzystał Wingles strzelając do pustej bramki. Blackhawks powoli pną się w górę tabeli Konferencji Zachodniej. Z dorobkiem 39 punktów zajmują obecnie szóste miejsce. W kolejnym meczu Czarne Jastrzębie zagrają w czwartek z Dallas Stars.