NFL: Detroit Lions - Chicago Bears 20:10

17 Grudnia 2017

W piętnastym tygodniu rozgrywek ligi NFL, Chicago Bears ponieśli dziesiąta porażkę. Tym razem podopieczni trenera Fox’a przegrali wyjazdowe spotkanie z Detroit Lions 10:20. Po świetnym, zeszłotygodniowym występnie przeciwko Cincinnati Bengals, Bears wrócili w sobotę do poziomu, do którego niestety przyzwyczaili nas w tym sezonie. Niedźwiedzie zagrali fatalnie we wszystkich aspektach gry i tak naprawdę Lions powinni wygrać kilkakrotnie większa różnicą punktów. Fatalnie spisał się w Detroit atak Bears. Ofensywa Chicago wypracowała w sumie aż 349 jardów i 16 pierwszych prób, ale niestety nie potrafiła zdobyć punktów. Grając przeciwko Lwom dysponującym najgorszą w lidze defensywą przeciwko grze biegowej, Niedźwiedzie uzyskali po ziemi tylko 43 jardy. Słabe zawody zaliczył rozgrywający Bears – Mitch Trubisky. Po raz pierwszy w swojej karierze zdobył ponad 300 jardów w jednym spotkaniu, ale równocześnie aż trzykrotnie oddawał piłkę rywalom. Nieco lepiej zagrała defensywa. Lions rozpoczęli punktowanie od dwóch field-goali z 47 i 49 jardów. W połowie drugiej kwarty, po podaniu Matthew Stafford’a do TJ Jones’a na touchdown, wyszli na prowadzenie 13:0. Tuż przed przerwą Lions zgubili piłkę na własnym przedpolu, ale Bears potrafili zamienić tę okazję zaledwie na 3 punkty. W drugiej połowie ofensywne zapędy Chicago kończyły się na przechwytach podań Trubisky’ego. W trzeciej kwarcie gospodarze dorzucili kolejny touchdown, tym razem po podaniu złapanym przez Eric’a Ebron’a. Bears odpowiedzieli dopiero na 2 minuty i 32 sekundy przed końcem gry, kiedy Mitch Trubisky, zdobył przyłożenie po podaniu do Benny Cunningham’a. Na dwa tygodnie przed zakończeniem sezonu zasadniczego awansu do Play Offs są już pewne ekipy New England Patriots, Pittsburgh Steelers i Jacksonville Jaguars w konferencji AFC, oraz Philadelphia Eagles i Minnesota Vikings w NFC. W kolejnym meczu, w Wigilię Bożego Narodzenia, Chicago Bears zagrają na własnym stadionie z Cleveland Browns – jedyną drużyną w NFL, która w tym sezonie nie wygrała jeszcze ani jednego spotkania.