NBA: Trwa zwycięska seria Chicago Bulls!

16 Grudnia 2017

W lidze NBA trwa niewiarygodna seria Chicago Bulls. Byki pokonali wczoraj na wyjeździe Milwaukee Bucks 115:109 odnosząc tym samym piąte zwycięstwo z rzędu! Aż trudno uwierzyć, że Chicago Bulls to ta sama drużyna, która rozpoczęła sezon zasadniczy od 3 zwycięstw i 20 przegranych spotkań. Odkąd do drużyny wrócił Nikola Mirotić, Byki wygrali pięć kolejnych starć pokonując po drodze pierwszą i czwartą ekipę Konferencji Wschodniej. Piątkowy mecz w Milwaukee rozpoczął się po myśli gospodarzy. Po kilku minutach gry Bucks osiągnęli aż dziesięciopunktową przewagę. Bulls natychmiast odrobili straty, a pierwszą kwartę skończyli prowadząc 33:30. Na przerwę obie drużyny zeszły przy jednopunktowej przewadze Bulls 59:58. Na 3 minuty i 10 sekund przed końcem gry mieliśmy remis 104:104. Chwilę później Bobby Portis wykorzystał dwa osobiste, Nikola Mirotić trafił za 3 punkty i Byki uzyskali pięciopunktową przewagę, której nie oddali do końca meczu. Mirotić, który nie zdobył ani jednego punktu w pierwszej kwarcie, w całym meczu zaliczył 22 oczka. Najskuteczniejszy w drużynie był jego, w cudzysłowie – najlepszy kolega – Bobby Portis, który zdobył najwięcej w karierze – 27 punktów i dorzucił 12 zbiórek. O szóste zwycięstwo z rzędu Bulls zagrają w poniedziałek. Ich rywalami w United Center będą Philadelphia 76’ers.