NHL: Chicago Blackhawks - Winnipeg Jets 5:1

15 Grudnia 2017

Chicago Blackhawks pokonali wczoraj na wyjeździe Winnipeg Jets 5:1. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo hokeistów z Wietrznego Miasta. O ile trzy pierwsze zwycięstwa w tej serii czterech wygranych spotkań zostały odniesione nad słabymi rywalami, to ekipa z Winnipeg należy w tym sezonie do ligowej czołówki. Przed wczorajszym spotkaniem, Odrzutowce mieli na swoim koncie siedem kolejnych zwycięstw we własnej hali. Blackhawks fantastycznie rozpoczęli mecz zdobywając 3 gole po pierwszych pięciu strzałach na bramkę gospodarzy. W 2. minucie, wynik meczu otworzył sprowadzony niedawno z Rockford Ice Hoggs – Vinnie Hinostroza. W 7. minucie, na 2:0 podwyższył Tommy Wingles. W 11. minucie, Nick Schmaltz zmienił kierunek lotu krążka uderzonego przez Dunkan’a Keith’a i Hawks prowadzili już 3:0. Jedynego gola w drugiej tercji zdobył w 12. minucie gry, po pięknym podaniu od Nick’a Schmaltz’a zdobył Patrick Kane. Gospodarze trafili dopiero w 6. minucie ostatniej części gry. Gola, w okresie gry w przewadze zdobył Nikolaj Ehlers. Wynik meczu, dwie minuty później ustalił Michal Kempny wracający do gry po kontuzji, która wykluczyła go z akcji w 13 ostatnich meczach. Blackhawks po raz kolejny zagrają dopiero w niedzielę. W United Center zmierzą się wtedy z Minnesota Wild.