NBA: Chicago Bulls pokonali Utah Jazz 103:100

13 Grudnia 2017

Chicago Bulls kontynuują swój grudniowy marsz od zwycięstwa do zwycięstwa. W srodę, w United Center wygrali czwarty mecz z rzędu pokonując Utah Jazz 103:100. Nawet najbardziej optymistyczni kibice Bulls nie spodziewali się, że ich drużyna będzie w stanie w tym roku zaliczyć serię złożoną z czterech kolejnych zwycięstw. Cuda, jak widać, się jednak zdarzają. W konfrontacji z Utah Jazz nie zagrał, mimo wcześniejszych zapowiedzi trenera Hoiberg’a Lauri Markkanen. Miejsce Fina w wyjściowej piątce Byków zajął Nikola Mirotić i zaliczył kolejny fenomenalny mecz – trafił 11 z 18 oddanych rzutów, zaliczył trzy „trójki” 9 zbiórek i aż 29 punktów. Po wyrównanych pierwszych 9 minutach gry, Bulls uciekli rywalom w końcówce pierwszej kwarty zakończonej ostatecznie sześciopunktowym prowadzeniem Chicago. Byki prowadzili przez niemal całą drugą kwartę. Jazzmani dogonili ich tuż przed przerwą, a w połowie trzeciej części gry prowadzili nawet przez moment siedmioma punktami. Na 5 minut przed końcem gry mieliśmy remis 90:90. Chwilę później po celnych rzutach Miroticia i Denzel’a Valentine, Bulls odskoczyli na czteropunktowe prowadzenie, które bez większych problemów dowieźli do końca spotkania. O piąte z rzędu zwycięstwo Bulls powalczą już w piątek z Milwaukee Bucks.