NBA: Chicago Bulls pokonali Boston Celtics!

11 Grudnia 2017

W lidze NBA, Chicago Bulls odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem Byki pokonali na własnym parkiecie Boston Celtics, a więc najlepszą aktualnie drużyną Konferencji Wschodniej 108:85. Odkąd po przedsezonowej bójce z Bobby Portis’em, do drużyny wrócił Nikola Mirotić, Bulls nie przegrali jeszcze ani jednego meczu. Te trzy zwycięstwa nie są absolutnie wyłączną zasługą Hiszpana, ale Mirotić gra naprawdę świetnie. W tym meczu zdobył najwięcej w drużynie – 24 punkty. Tylko jeden punkt mniej zebrał ten, który w połowie października rozwalił mu szczękę, czyli Bobby Portis. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej kwarcie. Po pierwszej goście prowadzili jednym punktem. Drugą Bulls rozpoczęli od zdobycia 24 punktów, na które Celtics odpowiedzieli tylko pięcioma. W efekcie na przerwę Byki schodzili prowadząc 56:42. Przewaga Chicago nigdy nie spadła poniżej ośmiu punktów. W czwartej kwarcie, kiedy grający bez Kyrie Irving’a Bostończycy stracili wiarę w zwycięstwo, sięgnęła nawet 30 punktów. Byki zagrali bez narzekającego na ból pleców Lauri Markkanen’a. Chicago Bulls przed szansą na odniesienie czwartego z rzędu zwycięstwa staną już w środę. Ich przeciwnikami w United Center będą wtedy Utah Jazz.