NHL: Zwyciestwo Chicago Blackhawks nad Arizona Coyotes

10 Grudnia 2017

Chicago Blackhawks zaliczyli drugie zwycięstwo z rzędu pokonując na własnym lodowisku Arizona Coyotes 2:1. Blackhawks nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania, odkąd po kontuzji do gry wrócił ich etatowy bramkarz - Corey Crawford. W meczu z najgorszą aktualnie ekipą Konferencji Zachodniej, Jastrzębie musieli się sporo natrudzić. Dwie pierwsze tercje zakończyły się bez bramek. W pierwszej Blackhawks oddali 13, w drugiej 7 strzałów na bramkę bronioną przez byłego bramkarza Chicago – Antti Raanta. Pierwszy gol padł dopiero w 8. minucie ostatniej części gry. Po szybkiej kontrze czwartej linii Blackhawks, John Hayden wyłożeł krążek Tommy’emu Wingels’owi, a ten strzałem bez przyjęcia, na pełnej prędkości pokonał bramkarza Kojotów. Goście odpowiedzieli w 15. minucie. Defensywa Blackhawks przysnęła na moment. Krążek przed bramkę Crawforda wrzucił Alex Goligoski. Anthony Duclair dołożył kija i umieścił go w siatce. 71 sekund później Blackhawks ponownie objęli prowadzenie. Tym razem gola zdobył Artem Anisimov wykorzystując podanie Patricka Kane’a. Wynik meczu ustalił na 3 minuty przed końcową syreną – Nick Schmaltz. Drugą asystę w meczu zaliczył Patrick Kane. Blackhawks zajmują obecnie 5. miejsce w dywizji Centralnej. Do liderów – St.Luois Blues tracą aż 11 punktów. W kolejnym spotkaniu, we wtorek, Jastrzębie zmierzą się w United Center z Florida Panthers.