NFL: Chicago Bears pokonali Cincinnati Bengals

10 Grudnia 2017

W 14. tygodniu rozgrywek ligi NFL, Chicago Bears odnieśli czwarte zwycięstwo niespodziewanie pokonując na wyjeździe Cincinnati Bengals 33:7. Niedźwiedzie przerwali w niedzielę serię pięciu kolejnych porażek. Bears zagrali tak dobrze, że odnieśli najwyższe zwycięstwo od pięciu lat. Zafundowali przy okazji ekipie z Cincinnati najwyższą porażkę na ich stadionie od 2008 roku. Ale po kolei. Gospodarze podeszli do niedzielnego spotkania bez kilku kluczowych zawodników formacji defensywnej. Bears wykorzystali te braki bez litości. Running back – Jordan Howard zdobył aż 147 jardów i 2 przyłożenia. Cała drużyna wybiegała aż 232 jardy. Mitch Trubisky podał na 271 jardów i jedno przyłożenie. Kolejne przyłożenie zaliczył po akcji biegowej. Bears rozpoczęli punktowanie już w pierwszej kwarcie po przyłożeniu Jordan’a Howard’a. Bengals szybko odpowiedzieli touchdownem A.J. Greena, którego 14- jardowym podaniem obsłużył Andy Dalton. Od drugiej ćwiartki punktowali już tylko i wyłącznie gracze Chicago. Jeszcze przed przerwą Niedźwiedzie zaliczyli dwa field-goale – z 34 i 27 jardów. W trzeciej kwarcie Bears dosłownie zdominowali gospodarzy, którzy w tej części gry przeszli z piłką tylko 8 jardów. Niedźwiedzie, po biegowym przyłożeniu Trubisky’ego powiększyli swoją przewagę do 12 punktów. W ostatniej kwarcie Niedźwiedzie dorzucili kolejne dwa przyłożenia. Bardzo dobry mecz rozegrała również defensywa Chicago pozwalając gospodarzom na zdobycie zaledwie 234 jardów i dwukrotnie odbierała im piłkę. Chicago Bears mają w swoim dorobku 4 zwycięstwa i 9 porażek i już tydzień temu stracili nawet czysto matematyczne szanse na awans do Play-Offs. Pierwszymi drużynami, które zapewniły już sobie awans do drugiej fazy rozgrywek są Philadelphia Eagles i Pittsburgh Steelers. W poniedziałek przed podobną szansą staną New England Patriots, którym do awansu wystarczy zwycięstwo w rozpoczynającym się o 7:30 meczu z Miami Dolphins.