NBA: Chicago Bulls pokonali New York Knicks

10 Grudnia 2017

W lidze NBA, Chicago Bulls odnieśli w sobotę w United Center piąte zwycięstwo w tym sezonie. Byki po zaciętej końcówce pokonali New York Knicks 104:102. Bulls po raz pierwszy w tym sezonie wygrali dwa mecze pod rząd. W piątek pokonali na wyjeździe Charlotte Hornets, w sobotę na własnym parkiecie odprawili z kwitkiem New York Knicks. Bulls wyszli na wysokie, 13-punktowe prowadzenie już w połowie pierwszej kwarty wygranej ostatecznie 27:18, Przewaga Chicago utrzymała się aż do trzeciej ćwiartki. Knicks wyszli na prowadzenie 58:57 niespełna 7 minut po przerwie. Bulls ponownie odskoczyli na 8 minut przed końcem spotkania. Na 2 minuty i 3 sekundy przed końcową syreną Byki, dzięki świetnej postawie Kris’a Dunn’a prowadzili aż dziesięcioma punktami i wydawało się, że spokojnie dowiozą zwycięstwo do końca meczu. Tymczasem nie dość, że Bulls przestali w końcówce zdobywać punkty, to szaleńczą pogoń rozpoczęli Nowojorczycy. Zdobyli 10 kolejnych punktów i na 8 sekund przed końcem doprowadzili do remisu 102:102. Decydujące o zwycięstwie punkty zdobył po rzutach osobistych Kris Dunn. „Trójka” Kristaps’a Porzingis’a w ostatniej sekundzie okazała się niecelna. Świetny mecz rozegrał wchodzący z ławki rezerwowych Nikola Mirotić. Trafił aż 5 rzutów za 3 punkty i zdobył najwięcej w drużynie – 19 oczek. W kolejnym spotkaniu, w poniedziałek, Byki zagrają u siebie z Boston Celtics.